Sociale voorzieningen 9 Stofafzuiging „Beek". Gevraagd wordt of het mogelijk is om er in Batchingkamer „Beek" een stofafzuiging bij te maken voor de batchers. Verwarming Weverij „Bijvank II". De Kern zegt, dat in de Weverij „Bijvank II" 's winters de verwarming onvoldoende is en vraagt om hier nog een heater bij te plaatsen. Bezoek tandartsen. Op de vraag, hoe de regeling is bij tandart- senbezoek, zegt de Directie, dat dit indertijd met de tandartsen dusdanig geregeld is, dat er geen lange wachttijden zijn. In de meeste gevallen is men binnen het uur te rug. De vergoeding bedraagt maximum 1 ^iur, berekend naar het basisloon. Bijdrage bij overlijden. De Kern vraagt of het niet mogelijk is, dat ook bij het overlijden van een gepensio neerde arbeider een kwartje van het loon wordt afgehouden als bijdrage in de eerste kosten voor de weduwe. De Directie antwoordt, dat volgens de rege ling ook bij overlijden van oud-arbeiders, die op of na 31 december 1948 gepensio neerd zijn, aan de weduwen van hen een overlijdensbijdrage wordt uitgekeerd. Na verloop van tijd zullen dus alle gepensio neerden hieronder vallen. Vergoeding reiskosten voor ziekenbezoek. De Kern informeert of er ook een regeling is, waarbij aan arbeiders een vergoeding wordt gegeven voor bezoek aan huisgenoten in het ziekenhuis, wanneer dit b.v. een lang durig geval betreft. De Directie zegt, dat hiervoor geen vaste regeling te maken is, doch dat men zich in dergelijke gevallen in verbinding kan stel len met mej. Vink. Regeling 6 minuten overwerk. Betreffende de 6 minuten overwerkregeling zegt de Directie, dat de vergunning die met 15 september a.s. afloopt, niet toereikend is om hiervoor gestopte uren in te halen. Bij de Arbeidsinspectie is aangevraagd om deze vergunning te verlengen tot 17 november a.s. 6% loonsverhoging. De Kern vraagt hoe deze loonsverhoging wordt berekend, als men niet de gehele week werkt. De Directie antwoordt, dat personen die ge regeld minder uren werken dan normaal, ook in verhouding tot de volle werkuren per week deze toeslag ontvangen. In de geval len dat iemand om bepaalde reden een dag thuis is, wordt de toeslag vol uitbetaald. In de maand augustus werd in 24 gezinnen een gezinsverzorgster geplaatst. Aan 31 gepensioneerden werd een verjaars- bezoek gebracht, terwijl 10 arbeidt stlers een ^ziekenbezoek kregen, thuis of in het zieken- Phuis. In de maand september werd in 22 gezinnen een gezinsverzorgster geplaatst. Aan 33 jarige gepensioneerden werd een be zoek gebracht. Er werden 20 ziekenbezoeken afgelegd, zo wel thuis als in de ziekenhuizen. Badhuis In het badhuis werden de volgende aantal- len baden genoteerd 31ste week 1441 32ste week 1369 33ste week 1252 34ste week 1284 35ste week 1375 36ste week 1523 37ste week 1406 38ste week 1481 39ste week 1373

Het Anker | 1956 | | pagina 9