Ketn vetjadetin y d.d. 12 september 1956 8 Volle garenbomen. Een klacht over de garenbomen, die vol gens de aanknopers en touwbazen te vol zijn, zal doorgegeven worden. Orderpositie. Geïnformeerd wordt naar de orderpositie. De Directie deelt hierop mede, dat men voor de orders op de 92" getouwen door de groot ste drukte heen is. Verder is de eerste order binnengekomen voor de nieuwe Weverij. Hiervan zijn nog proefrollen verstuurd, die zeer goed zijn bevallen. Afzuiging Sterkerij. De Kern merkt op, dat de kappen in de Ster kerij erg vuil worden door de damp die naar boven trekt en stelt voor hier een afzuiging te maken. Verkiezing Ondernemingsraad. Aangaande de regeling voor de verkiezing- van de Ondernemingsraad wordt gediscus- siëerd over het al of niet houden van een enquête naar het aantal georganiseerden om voor de afdelingen de kiesdeler te bepalen. Jeugdlonen. De Kern informeert of de verhoging van de jeugdlonen voor personeel van de Centrale Werkplaats t.a.v. de fabrieksafdelingen wel juist is. De Directie zegt, dat beide groepen een ver hoging hebben gekregen. Het verschil is ech ter dat de jongens uit de productieafdelin gen een vast premieloon hebben van 25 ct. Verder wordt door de Kern opgemerkt, dat een jonge electriciën, die in de ploeg werkt minder verdient dan een oudere electriciën die hetzelfde werk verricht. Zij meent, dat deze jongen een hoger loon moet hebben of dat hem minder verantwoordelijkheid dient te worden gegeven. De Directie zegt, dat men niet moet uitgas^^ van de gedachte, dat de jongens van 21 ja^^ al volleerd zijn en evenveel ervaring hebben als de ouderen. Aanwezig de heren H. Jordaan, B. Ligten- berg, H. Nieuwenhuis, Joh. Geerling, J. H. Seppenwoolde, G. Mensink, J. H. Nijland. M. Kreijkes, Joh. Waanders, M. Meijerink^ D. Markvoort, G. J. Borghuis en G. W. Borg huis en de dames L. Dreijer en H. Nieu wenhuis. Na opening door de Voorzitter worden de notulen voorgelezen, die ongewijzigd wor den goedgekeurd. Vervolgens worden nog enkele vragen be antwoord, die in de vorige vergadering wer den gesteld. O ndernemingsr aad. De Directie deelt mede, dat zij betreffende de verkiezing van de Ondernemingsraad een bespreking heeft gehad met de organisaties, waarbij werd overeengekomen om per af deling het aantal georganiseerden op te ge ven in verband met het vaststellen van een kiesdeler, als ook door niet-georganiseerden kandidaten worden gesteld. Merit-rating." Besloten is, dat de afdelingen Smederij, Timmerkamer en Plaatswerkers per 1 janu ari a.s. naar het systeem van de „merit-ra- ting" beoordeeld zullen worden. Betreffende de opmerking van de Kern dat reeds ver schillende reparateurs een verhoging heb ben gekregen, zegt de Directie, dat gebleken is, dat deze personen hiervoor in aanmer king kwamen. Beloning minder-valide arbeiders. De Directie deelt mede, dat een toeslagrege ling is getroffen voor minder-valide arbei ders, die om gezondheidsredenen verplaatst worden naar ander werk en hierdoor in loon achteruitgegaan. Nieuwe stoeltjes in Naaierij. De Kern brengt namens de meisjes in de Naaierij de dank over voor de stoeltjes die hier geplaatst zijn en zegt dat deze uitste kend bevallen.

Het Anker | 1956 | | pagina 8