KetnvatGadeting d.d. 8 augustus 1956 ~~j Om ongeveer 5 uur arriveerde de stoet bij het Parkgebouw. Amper was het bruidspaar uitgestapt of ze werden in de kring geno men en een rondedans werd uitgevoerd met de passende liedjes van „Wiej hebt'ne wal 'e kreeg'n", „Zoete lieve Gerritje" enz., hierbij meneer Auke dwingend zijn vrouw een kus te geven, zoals dit hoort. Meneer Auke liet dan ook geen verstek gaan, wetende dat hij dan des te gauwer vrij zou zijn, ofmis schien maakte hij er toch geen bezwaar te gen. Wij moeten eerlijk bekennen, dat me neer Auke zijn hem opgedrongen hoofdrol „zonder repetitie" kranig heeft gespeeld. Ook zijn vrouw, die als buitenlandse hele maal niet met dit oude gebruik op de hoogte was, leverde deze middag een prestatie. Hierna werd het bruidspaar door de gérant, de heer Mensink, naar de receptiezaal ge leid, die door de Parkbaas Slagman met be- •julp van de tuinlieden keurig met bloemen ersierd was. Direct hierop begon een druk bezochte receptie. Honderden maakten van de gelegenheid gebruik om het bruidspaar en hun familie geluk te wensen. Het viel op, dat de kelners en helpsters zich buitenge woon goed van hun taak hebben gekweten. Na afloop van de receptie bracht het Man nenkoor het bruidspaar een serenade. De nummers „Het oole Riessen" en „Ferme jon gens, stoere knapen", werden onder leiding van de heer Sommer, op sublieme wijze uit gevoerd. De heer Beverdam bood namens het Mannenkoor nog een bloemstuk aan en wenste de heer Auke en zijn vrouw namens alle leden van harte geluk en verder een gelukkige toekomst. We constateerden dat de heer en mevrouw Ter Horst dit zeer op prijs hebben gesteld. Inmiddels was het half zeven geworden en gaf de heer A. H. ter Horst het sein om het vuurwerk af te steken, als dank voor het be toon van sympathie en meeleven. Na een fantastisch mooi vuurwerk, waarvan alle aanwezigen volop hebben genoten, kwam, nadat de woorden „Dank voor Uw hulde", verlicht waren, een passend slot. „Wilhel- mina" zette tegelijkertijd het nummer in van „Lang zullen ze leven", dat door allen spontaan werd meegezongen. Wij mogen allen terugzien op een mooie dag, die nog lang in onze herinnering zal blijven. Aanwezig de heren A. H. ter Horst, H. Jor- daan, B. Ligtenberg, H. Nieuwenhuis, Joh. Geerling, J. H. Seppenwoolde, G. Mensink, J. H. Nijland, M. Kreijkes, Joh. Waanders, M. Meijerink, D. Markvoort, J. H. Borghuis, G. J. Borghuis en G. W. Borghuis, en de dames L. Dreijer en H. Nieuwenhuis. «ie notulen van de vorige vergadering wor- en ongewijzigd vastgesteld. Betreffende de vraag over het terugbetalen van het voorschot op het loon bij het pen sioneren deelt de Directie mede, dat dit in 't vervolg zal worden ingehouden van het laatste weekloon, in plaats van het voorlaat ste weekloon. Op de vraag van de Kern of er straks met de invoering van het Algemeen Ouder domspensioen eventueel nog verandering komt in de pensioneringsdata, omdat het Ouderdomspensioen ingaat op de verjaar dag, antwoordt de Directie, dat hierin zeer waarschijnlijk geen wijziging komt. Verder deelt de Directie mede, dat zij van de Bedrijfscommissie een schrijven heeft ontvangen, waarin geïnformeerd wordt hoever men hier gevorderd is met het in stellen van een Ondernemingsraad. Verplaatsing van arbeiders naar andere af delingen. De Kern zegt dat de arbeiders, die van de Sterkerij naar de Voorboomzaal verplaatst worden, hiervan financieel schade hebben en dat ze niet volgens de hiervoor geldende bepaling in de C.A.O. uitbetaald worden. De Directie zegt, dat normaal de C.A.O.- regeling gehandhaafd wordt, doch dat het bedoelde geval heel anders ligt. Niettemin zal hiernaar geïnformeerd worden.

Het Anker | 1956 | | pagina 7