6 dat haar man als Rijssenaar de aard van de bevolking' goed kent, doch ook dat hij hier een geziene figuur is, hetgeen blijkt uit de grote menigte, die hier tegenwoordig is. Spreker zei, te hopen dat ook zij zich hier in Rijssen spoedig mag thuis gevoelen en geen heimwee zal krijgen naar haar ge boorteland. Verder memoreerde spreker de loyale houding van meneer Auke tegenover zijn personeel en wenste haar toe, dat ook zij aan de zijde van haar man op dezelfde wijze een plaats zal veroveren in de harten van de Rijssenaren. Tenslotte wenste spre ker hun nog samen Gods zegen toe voor een gelukkig en voorspoedig huwelijk. Hierna werden meneer Auke en zijn vrouw door de comitéleden gefeliciteerd en vervol gens gevraagd om in de „broedswage" plaats te nemen. Nadat mevrouw Ter Horst vol gens oud gebruik ,,'n wit'n skoeterd" was voorgebonden en meneer Auke de „broeds- piepe" was aangeboden, beklom het bruids paar de „broedswage". Even later reden de wagens in volle galop de Wierdensestraat op in de richting Rijssen. Het personeel van de villa, dat ook op de hoogte was van het ge beuren, maakte van de gelegenheid gebruik om het bruidspaar het eerste te „schutten" voor de villa. Vervolgens werden ze aangehouden door personeelsleden uit de Centrale Werkplaats en van het revuegezelschap. De belangstel ling was hierbij zo groot, dat men „brulfte- neugers" te kort kwam. Ook bij de fabriek „Beek" werden ze aangehouden door een lorry met balen dwars op de weg te rijden. Er werd flink door de „neugers" geschonken, terwijl de „vrouwleu" bruidssuikers rond deelden. Vanaf hier reden de „broedswa- gens" door „Wilhelmina", onder het blazen van een pittige mars, voorafgegaan de Oos terhofweg op. Ook hier werd het bruidspaM^ nog enkele keren „geschut" en kwamen „brulfteneugers" handen te kort.

Het Anker | 1956 | | pagina 6