mJeedeUe entvanqd vitLvattcj. van de Heer en Mevrouw A. H. TER HORST-LILIE 3 toegesproken door de voorzitter van het jachtdistrict Bremen. „Grote jagers, die in onze streek trouwen, worden altijd op deze manier gehuldigd", zo uitte hij zich onge veer. „Dat geldt dus ook voor U, geachte voorzitter van de jachtvereniging Zuid-Hol land". (Deze provincie werd er werkelijk bij gehaald „En zeker, als ze uit ons terrein met een dergelijke jonge ree naar huis gaan Tijdens het feestelijk samenzijn in het Park hotel te Bremen kwam ook een goede Rijs- sense gewoonte aan bod. De bruid kreeg er een „skoeterd" voorgebonden, terwijl de bruidegom aan een „piepe" moest geloven, die hij dadelijk ontstak. Ook op een andere manier werd hierbij aan Rijssen herinnerd, en wel door de aanwezigheid van een thee muts in de vorm van een pop in de oud- Rijssense klederdracht, dus compleet met •nuts, jak en rok. Dit cadeau van de revue spelers van Ter Horst heeft steeds de hoofd tafel gesierd gedurende dit bruiloftsmaal. Nadat in intieme kring de feestelijkheden waren voortgezet, vertrok het jonggehuwde paar voor de huwelijksreis. Handenvol rijst werden over de auto van de vertrekkenden uitgestrooid, en we hebben zo het idee dat „meneer Auke" verlicht ademhaalde, toen hij buiten schot was gekomen. Rijst tussen de onderdelen van een auto, waarin alles automatisch werktEén korrel op de verkeerde plaats, en een van de achterlich ten gaat branden en blijft branden, de por tieren aan de ene kant van de wagen zijn met geen mogelijkheid meer open te krijgen, de auto gaat met zijn neus vrijwel op de grond liggen, enz. Maar gelukkig is alles goed gegaan. We hebben allemaal de brief gelezen, die de heer Ter Horst ons uit zijn vakantieverblijf in Oostenrijk stuurde. Hij is daarheen gere den over Zwitserland en Noord-Italië. In Italië zal zeker Venetië het echtpaar ook geboeid hebben, dat juweel van oude bouw kunst in het water. Naar verluidt toonde „meneer Auke" daar ook de grootste be langstelling voor de plaatselijke industriële kunst, het glasblazen. We hebben ook ge hoord, dat het in de kunststad Salzburg goed eten is, als je maar de weg weet en niet in de catacomben denkt terecht te kunnen cm een hongerige maag te vullen. De blijde inkomste in Rijssen ten slotte was een gebeurtenis, die we de moeite van een afzonderlijke beschrijving waard vonden. Toen in augustus j.l. de huwelijksdatum van de heer A. H. ter Horst en zijn aanstaande vrouw bekend werd, kwam dadelijk het oude comité bijeen om te be raadslagen op welke manier het personeel hier van zijn belangstelling zou kunnen blijk geven. Dit comité, bestaande uit verte genwoordigers van alle werknemers en ge pensioneerden van Ter Horst Co. N.V. was unaniem van mening het personeel voor te moeten stellen om gezamenlijk een bedrag bijeen te brengen om straks het bruidspaar een cadeau aan te kunnen bie den. Het comité mocht constateren, dat zijn e jagers verrast

Het Anker | 1956 | | pagina 3