In memoriam B. van Brussel 22 b.v. vele gehuwde vrouwen) behoeft dat niet te doen. Van de loontrekkenden wordt de premie door de werkgevers ingehouden. Van de „zelfstandigen", de winkeliers en de bak kers, de doktoren en de marskramers, om een paar groepen te noemen, moet de pre mie echter via een aanslagbiljet worden ver kregen. Nu zijn er onder deze groepen men sen^ die een zeer gering inkomen hebben en waarvan het de vraag is, of men de pre mie binnen krijgt. In ieder geval zou men wellicht meer kosten moeten maken om dat premiebedrag te innen dan men terug ontvangt. Daarom is besloten, van die groe pen of in het geheel geen betaling te vra gen of slechts een gedeeltelijke premie. Zo als gezegd echter, geldt dat niet voor de loontrekkenden. Tot zover enkele van de belangrijkste bij zonderheden van de Algemene Ouderdoms wet. Er zijn nog bijzondere kortingsbepa lingen voor wie niet aan zijn premiever plichtingen voldoet en dus ook niet het vol ledige ouderdomspensioen zal krijgen; er is een overgangregeling om te zorgen dat ie dereen, die van 1 januari 1957 af tot zijn 65e jaar verzekerd is, ook de jaren vóór 1957 voor zijn pensioen krijgt „toegeteld"; er zijn allerlei voorschriften om te zorgen, dat de uitvoering van de wet behoorlijk loopt. Het zou echter te ver voeren ook die hier te bespreken. Belangrijk zijn nog de bepalingen in de wet, waar regels worden gegeven voor „aanpas sing" van de in het bedrijfsleven bestaande pensioenvoorzieningen. Die bepalingen zijn gemaakt om eventuele misbruiken te voor komen, hoewel niet te verwachten viel, dat het in de praktijk zo'n vaart zou lopen. Wat hiervan ook zij, in ieder geval staat wel vast, dat iedereen er met de totstandkoming van de pensioenregeling van de Algemene derdomswet op vooruit gaat. En dat or^fc land trots mag zijn op deze nieuwe verzek^ ring. geb. 1021905 overleden 981956 Op 9 augustus j.l. overleed na een langdurig ziekbed onze mede-arbeider Berend van Brussel. Een sle pende kwaal heeft hem ten grave gedragen. Van Brussel was 51 jaar oud en trad op 1610—1918 in dienst van Ter Horst Co. N.V. Tot 1949 heeft hij in de Weverij gewerkt, waarna hij ook al om gezondheidsreden enige tijd in de buitendienst werk zaam was. De laatste vijf jaar werkte hij in de Pakkerij. Voor zover zijn krachten het hem toelieten deed hij zijn werk tot volle tevredenheid van zijn chefs. Zijn nagedachtenis zullen wij in ere houden, het geen wij hopen, dat mede een troost zal zijn voor zijn vrouw en kinderen, die hij zo vroeg moest ach terlaten.

Het Anker | 1956 | | pagina 22