/Stand! VOORKOM DIT 17 magazijn, een kantine en een kantoortje. De verwarming zal door hete lucht geschie den; het verwarmingsapparaat wordt met olie gestookt. De constructie van dit gebouw wijkt nogal af van wat wij hier in Rijssen gewend zijn. Er werd uitgegaan van de gedachte, dat in deze weverij uitsluitend één of twee ge touwsoorten zouden worden geplaatst en dat het vervoer over de vloer zou geschie den. De noodzaak van hijsen aan de kap kon vervallen. Ook de bevestiging van drijf werk, sprinklerleidingen, stoompijpen, enz., was niet nodig. Overwogen werd toen een lichte constructie toe te passen. Ten slotte werd de opdracht tot de bouw daarvan ge geven aan ir. Pannekoek uit Den Haag, die een uitermate licht constructiesysteem heeft ontwikkeld, in hoofdzaak uit hout be- taande en dragende op enkele lichte en bge ijzeren liggers, welke zonder tussen- olommen van muur op muur dragen. Tus sen deze ijzeren liggers komen houten lig- gertjes van latjes, waarvan het zwaarste 15 x 17 mm meet. Het dakhout is 7 mm dik, dat is dus nog iets dunner dan de dikte van een sigaret Hieronder komt dan nog een isolerend plafond. Ook de muren zullen bij deze constructie aangepast zijn. De buitenmuren zijn 12 cm dik en van een goed isolerende maar lichte steensoort; dit laatste mede omdat momen teel voor fabrieksbouw zeer moeilijk toe stemming wordt verkregen voor het toe passen van baksteen. Deze lichte buiten wanden worden ook aan de buitenzijde met specie afgewerkt. T. B. VEILIGHEIDSINSTITUUT A 11 -11 9 Een schrikwekkende kreet Een schrikwek kend verschijnsel Schrikwekkende gevol gen Het bijbehorende plaatje zinspeelt speciaal op brand in fabrieken, in ONZE fabrieken. We kennen allemaal de normale maatrege len tegen brandgevaar. Toch is het goed, deze nog eens even niet te beschouwen als het laatste woord op dit gebied. Dat ligt bij onszelf, die de fabriek bevolken. De beste voorzorgsmaatregelen falen, als WIJ falen. Allerlei gedachten bestormen ons, als we dit veiligheidsplaatje bekijken. Wie kan aan zijn of haar gedachten een pakkende vorm geven, die de moeite van het publiceren in het volgend „Anker" waard is

Het Anker | 1956 | | pagina 17