-I-Iuil houd. Ac ho o I 2. Het nieuwe leerjaar 8 1 september beginnen de lessen op onze school weer en daar de aangifte nog niet gesloten is, geven we voor de dames een overzicht van wat er alzo te leren valt. Voor de meisjes, die in de jute- en kam- garenfabriek werken worden vele cursusen georganiseerd. In alle vakken, wordt op elke cursusavond les gegeven en voor meisjes, die in de ploeg werken, bijna elke morgen of elke middag. Bij opgave moet je dus ver melden welke tijd je kunt. Het lesgeld be draagt 15 ct. per keer. Naaicursussen Voor beginners worden speciale clubjes gevormd. Het gezelligste is het, wanneer je een vriendin meebrengt. Natuurlijk leer je de gehele gang van zaken: maat nemen, tekenen, knippen en tot slot naaien. Het naaien is er op gericht, dat je later zelf standig kinder- en eigen kleding kunt ma ken. Je kunt de cursussen net zo lang vol gen als je wilt. De meesten komen één avond per week, maar er zijn ook wel meis jes, die twee cursussen per week volgen. Eén avond per week is echter genoeg. Handwerkcursussen Deze cursussen duren meestal kort, t.w. drie maanden. Er blijven echter veel meisjes langer omdat ze, als ze verschillende tech nieken van handwerken hebben geleerd, graag blijven om nog aan handenarbeid te gaan doen, zoals het maken van voorwer pen van pitriet, het overtrekken van lampe- kappen, knutselen, etc. Verstelcursussen Deze duren ook drie maanden. Er wordt niet alleen onderricht gegeven in het ver stellen van effen en geruit katoen, maar ook tricot zullen wij leren herstellen. Wan neer je dit goed kent gaat de was heel wat langer mee. De meisjes, die de naaicursussen volgen, kunnen in deze tijd ook leren verstellen. Er zijn namelijk altijd nog oud-leerlingen, die wel kunnen naaien maar niet verstellen, en daarom is het prettig deze beide dingen te combineren. Koken De avondcursussen zijn momenteel vol, de ploegcursussen echter nog niet. Waarschijn lijk komt er nog een nieuwe avondcursus in januari, dus geef je toch vast op, dan ben je niet weer te laat^ Kinderverzorging en ziekenverzorging: Ook weer's avonds, en overdag voor de ploeg- meisjes. Beide cursussen worden gegeven door Zr. T. Hulst. Bij de kinderverzorging, die tegenwoordig zo belangrijk is, worden niet alleen verzor ging en opvoeding gegeven door het te ver tellen, maar ook door praktische lessen. Er wordt ook van alles gedaan om kinderen goed bezig te houden. Vervolgcursussen Deze zijn er voor het naaien altijd geweest. In september begint echter ook een ver volgcursus koken, die slechts tot januari zal duren. Cursus voor meisjes van veertien jaar: Wat deze meisjes zoal leren Wel, eigenlijk alles wat we als huisvrouw in ons dagelijks leven nodig hebben, dus naaien, handwer ken, handenarbeid, zieken- en kinderver zorging en koken. (Niet te vergeten het „op eten", wat het slot is van alle kooklessen zie de foto in „Huishoudschool I"!>. Deze meisjes, komen dinsdags, 's woensdags en donderdags, alleen overdag. Worden ze vijf tien jaar, dan gaan ze aan het werk in de fabriek en komen 's avonds het geleerde verder afmaken op de Huishoudschool. Er wordt een apart avondclubje van deze leer lingen gevormd. Cursussen voor de vrouwen van onze ar beiders, enz.: Ja, voor getrouwde vrouwen zijn er sinds enige tijd ook lessen, mits zij zelf of haar man bij Ter Horst werkt. Kookcursus: 12 lessen voor f 8,Het ge kookte inbegrepen. Naaicursus: 25 ct. per les. Ook voor U is er een cursus Kinderverzojgk ging en Ziekenverzorging (eveneens 25 c^^ ner les). U kunt, in verband met de kinderen, 's avonds of 's middags aan de lessen deelne men. Kijkt U maar eens wat U het beste schikt, zodat wij binnenkort horen welke cursus U wilt gaan volgen. Opgaven voor alle cursussen bij de bazen. Inlichtingen bij de Directrice, mej. J. E. van der Gaast (vanaf 1 september) aan de Huis houdschool. J. E. v. d. G.

Het Anker | 1956 | | pagina 8