Sport DRUK het aantal ongevallen allerlei 4 Bovenstaande slagzin prijkte in een te keningetje in ons vorige „Anker". Op zichzelf een duidelijke wenk, die geen commentaar behoefde. We vroegen echter aan de lezers om een bijschrift, met de bedoeling, door gezamen lijk nadenken over de waarheid van die raad tot een diepere inwerking er van te komen. Al te grote verwachtingen over re acties op ons verzoek koesterden we niet, eerlijk gezegd. Daarin zijn we niet bedro gen uitgekomen. Er kwam slechts één in zending binnen, maar die was dan ook raak We hebben ons dus getroost met de ge dachte, dat kwaliteit gaat boven kwantiteit. De inzender was A. J. Bruins van het kan toor. Hij herinnerde aan de reclameplaat van de Marine, die we allerwegen aange plakt hebben gezien: „Zorg dat je er bij komt Met een opgeheven duim er bij Geïnspireerd daardoor en door de duim omlaag op het veiligheidsplaatje, kwam hij tot het volgende kernachtige onderschrift: Zorg dat je er niet bij komt Een uitspraak om te onthouden Jn dit stukje zijn we zo vrij, ook een revue onder de sporten te rekenen, terwijl we daarentegen de meest populaire sport, voetbal, niet zullen aanroeren. Daarover leest U in dit „Anker" wel afzonderlijk. De eerste voorbereidingen voor de revue van 1957 zijn getroffen. Er werd reeds enige ma len vergaderd en er werden weer aardige en frisse ideeën ten beste gegeven. Natuur lijk is niet de hele revue al klaar, maar als de ideeën er eenmaal zijn, komt de uitwer king vanzelf. We mogen dan ook verwach ten, in 1957 genoegelijke avonden er aan te zullen beleven. Mochten er onder de meis jes in de fabriek, op het kantoor of bij de „Kamgaren" nog zijn, die zin hebben om mee te werken, laat ze dat even zeggen aan een van de deelnemers aan de revue. Vaak hebben we al gehoord„Ik zou zo graag wil len, maar ik ben bang het niet te kunnen leren". Och kom, je kunt alles leren als je wilt. Dus heb je zin, zeg het dan. We kun nen er nog een paar meisjes bij gebruiken. Onze wandelaarsters maakten in de afge lopen weken enige trainingstochten. Nog voor dit blad uitkomt zullen ze aan een echte tocht hebben deelgenomen, en wel op 25 augustus te Apeldoorn. Van de resul taten van deze tocht en de deelname er aan hangt het af, of we ook 8 september nog naar Oosterbeek zullen gaan om mee te lo pen in de tiende Airborne-tocht. Bij de woensdagavondsport op het terrein van de „Kamgaren" is steeds een flink aan tal dames en heren bezig onder leiding van de heer Jansen. Het vèrspringen gaf reeds mooie resultaten te zien. Of dit nu komt door het kleine gilletje, dat sommige dames menen te moeten slaken voor ze springen, weet ik niet, maar een feit is, dat ze het er ver mee brengen. Ook met het hoogsprijj gen gaat het aardig; vooral als er deskc dige aanwijzingen worden gegeven springt men al gauw een paar centimeter hoger. Verder is het een lust om te zien, met welk een enthousiasme er wordt gevolleybald. Als het zo doorgaat, mogen we er op rekenen een goede ploeg te krijgen. Wie nog zin heeft om met een der takken van sport op woens dagavond mee te doen, komt maar eens kijken. De animo komt dan vanzelf. J. P.

Het Anker | 1956 | | pagina 4