„IVilkeL \aq mina een uit 3 ff Begunstigd door mooi zomerweer maak ten de leden van de muziekvereniging „Wilhelmina" met vrouwen en ver loofden zaterdag 7 juli een uitstapje naar het Sauerland in Duitsland. In de beste stemming werd 's morgens pre cies vijf uur de tocht aanvaard en men arriveerde een uur later te Glanerbrug, waar zonder lang oponthoud de passencon- tröle plaats vond. Via Gronau werd naar de zogenaamde Baumberge gereden, een prachtig heuvel achtig landschap .waarvan door het hele gezelschap werd genoten. Verder ging de tocht door een aantrekkelijke landstreek ^M,ar het kunstmatige stuwmeer bij Hal- ^Prn, waar omstreeks acht uur een gedeelte van de meegenomen boterhammen kon worden opgepeuzeld. Om negen uur werd de reis voortgezet, o.a. over Horneburg met zijn mooie gevels naar Heinrichenburg, waar de unieke Schiffs- Hebewerke bezichtigd werden. Zeer interes sant was het te zien, hoe hier een 800-tons geladen kolenschip ruim 14 meter naar bo ven geheveld werd. Het hoogteverschil van het hier aanwezige Herne-kanaal is 14,2 me ter. Verder ging de tocht over Dortmund naar de Hohen-Syburg met een hoog gelegen ge denkteken, van welk punt men een schit terend uitzicht heeft op de omgeving, voor al zoals zaterdag toen het zonnetje zich liet zien. Na hiervan voldoende genoten te hebben werd de reis vervolgd naar Letmathe, in de nabijheid waarvan zich de „Dechenhöhle", behorende tot de mooiste druipsteengrotten van Europa, bevindt. Door de prettige ver klaring en toelichting van de gids omtrent het ontstaan en de groei van stalagmieten en stalactieten heeft het gezelschap aan deze natuurgewrochten veel genoegen be leefd. Circa half twee begaven de reizigers zich daarna naar een hotel in, de buurt, waar de reeds bestelde warme maaltijd werd ge bruikt. Dat de stemming er toen in zat, be hoeft niet gezegd te worden. Daarna werden de bussen weer opgezocht en ging het door het prachtige Lenne-dal naar Altena, waar aan het gezelschap gele genheid werd gegeven reisherinneringen te kopen. Om vier uur vertrok men weer en bij Werdohl kon men genieten van prach tige vergezichten. Ten slotte bereikte men het einddoel van het uitstapje, de stuwdam in het riviertje de Sorpe (de „Sorpetal- sperre"). Na een korte rondwandeling door de prachtomgeving, werd hier omstreeks half zes bij een kopje koffie de rest van de meegenomen boterhammen opgegeten. Toen was het tijd geworden om de terug tocht te aanvaarden. De weg leidde terug o.a. over Münster, waar om acht uur nog een consumptie werd gebruikt. Onder vrolijk gezang werd toen om negen uur uit Mün ster weggereden, en via Burgsteinfurt ging het weer op Glanerbrug aan. Om tien over half twaalf stapten allen op het Schild uit, zeer voldaan over de prachtige tocht en dankbaar gestemd jegens de Directie, die dit mooie uitstapje had aangeboden. H. F. R.

Het Anker | 1956 | | pagina 3