/Cetn vei^adelinqj d.d. 11 full 1956 Aanwezig de heren A. H. ter Horst, B. Lig- tenberg, H. Nieuwenhuis, Joh. Geerling, J. H. Seppenwoolde, G. Mensink, J. H Nij- land, M. Kreijkes, Joh. Waanders, M. Meijerink, G. J. Borghuis, J. H. Borghuis, G. W. Borghuis en de dames L. Dreijer en H. Nieuwenhuis. Na goedkeuring van de notulen worden nog enkele vragen uit de vorige vergadering be antwoord. Betreffende te weinig smalle laadborden voor de Naaierij, deelt de Directie mede, dat bij onderzoek gebleken is, dat door ziekte van enkele arbeiders de laadborden niet tij dig genoeg afgeladen konden worden. Bij het eventueel aanschaffen van nieuwe laad borden zal rekening gehouden worden met de opmerking, dat het gewenst is meer smalle laadborden te hebben voor de Naaierij. De Kern vraagt om een andere regeling- te treffen voor het terugbetalen van het voorschot van de arbeiders die met pensi oen gaan. Zij stelt voor dit van het laatste weekloon in te houden en niet van het loon dat in de week waarin ze met pensioen gaan wordt uitbetaald. Ook is er een voorstel om dit bedrag in te houden over meerdere ke ren, voorafgaande aan de pensionerings datum. De Directie zal laten onderzoeken, hoe dit het beste geregeld kan worden. Naar aanleiding van de verhoging van de jeugdlonen informeert de Kern of deze ver hoging niet geldt voor het technisch per soneel. De Directie zegt, dat voor deze groep een aparte regeling geldt, omdat voor deze personen de lonen individueel worden vast gesteld. Verder merkt de Kern op, dat wel de oudere vrouwen een verhoging gehad hebben, doch niet de oudere mannen. De Directie zegt dat zij gemeend heeft goed te doen door deze groep oudere vrouwen in deze regeling op te nemen en hiervoor een uitzondering te maken. Betreffende de lo nen van het technisch personeel is de Kern van mening, dat men de lonen van de ta riefwerkers t.a.v. het loon van de daghuur ders te hoog aanslaat. De Directie zegt, dat b.v. de arbeiders uit de Centrale Werk plaats meer eigen initiatief moeten heb ben, doch men moet wel bedenken dat de tariefwerkers de gehele dag intensief bezig zijn en zodoende hun loon zelf kunnen op voeren. Hierdoor ligt het tempo bij deze mensen hoger, waardoor ook een hoger looj^fe verantwoord is. De Kern meent dat ht^^ tempo ook wel eens te hoog ligt, hetgeen ook van invloed is op de kwaliteit van het produkt. Zij stelt daarom voor een kwali teitspremie in te voeren en een stoploon in te stellen. De Directie zegt, dat dit laatste voor da goede arbeiders bezwaarlijk zal zijn, omdat zij met minder moeite een vaak aan merkelijk hoger loon verdienen dan iemand die minder bekwaamheid bezit. De Kern betreurt het dat het verzoek, om de lonen van de minder-valide arbeiders te verhogen, is afgewezen. De Directie ant woordt hierop, dat aan deze mensen een passend werk wordt gegeven, waarbij reke ning wordt gehouden met hun gezondheids toestand. Verder is een minimumloon vast gesteld, ongeacht de prestaties. Gevraagd wordt of op de rollen van de an dere drawings ook rubber aangebracht kan worden, evenals bij de nieuwe machines. De Directie zegt, dat de rubberrollen nog als proef gebruikt worden. Deze rubber bevalt echter goed en is ook voor de andere ma chines in bestelling. Een regeling voor het afschrijven van snitfk pervakantie in verband met de uitwerkurel^ zal met de bazen besproken worden. Tenslotte worden nog enkele kleine opmer kingen behandeld over drinkwater in de Spoelerij en over het verbeteren van de wa gens voor het stof lokaal.

Het Anker | 1956 | | pagina 2