DMtENEN OLH 22 neer we zien hoe we elkaar het leven zuur kunnen maken. Nieuwsgierigheid speelt soms een te grote rol in het leven en afgunst doet ook nog een duit in het zakje om mee te helpen el kaar met schele ogen aan te zien. We wil len o zo graag weten hoe het in een ander gezin gaatsoms weten we er iets van, maar om méér te weten kunnen we wel even naar de buurvrouw lopen, die weet er alles van. En heerlijk voldaan gaan we weer naar huis terug. Sommige buren kunnen elkaar niet uit staan, maar weten niet waarom, want ruzie is er nooit geweest, maar ja, die en die heb ben gezegd, Jenne van Diekemeuje is zo en zo, en dan is het ook zo. Is het niet beter om een ieder zichzelf te laten zijn in eigen privé-leven en zou er niet veel minder onge noegen zijn wanneer we wat minder nieuws gierig waren naar andermans zaken en ons eigen straatje gingen schoonvegen Er is één ding in de wereld waar we zeker niet buiten kunnen. Het is onze vrijheid. We hebben dit in 't groot ondervonden in 1940- 1945, maar in 't klein is het ook heel belang rijk. De hedendaagse behuizing is een kwaad nummer; we worden gedwongen in te wo nen, ook al zo'n heerlijk punt waar vaak narigheid uit voortkomt. Probeer het eens om U niet te laten be ïnvloeden wanneer men kwaad spreekt, leer iemand eerst kennen, U kunt dan alsnog Uw eigen keuze maken wat betreft vriend schap. Reik eens iemand de hand die vreemd is en bij U in de buurt komt wonen, niet door nieuwsgierigheid en naar iemands doen en laten te informeren, maar door iemand op haar gemak te stellen. En denkt U nu niet dat met dit alles alléén Rijssen wordt bedoeld. Daar waar mensen wonen, zal er op elkaar worden gelet, vooral in kleinere plaatsen. Maar laat het niet zo zijn, dat we ons leven en dat van anderen gaan verzuren. We hebben het zelf in de hand om levensblij te kunnen zijn en we voelen ons heus méér voldaan na iemand ergens mee geholpen te hebben. Het zou ten minste een kwade zaak zijn wanneer we ons gelukkig gevoelden nadat we iemand ten onrechte in een hoek hadden gedrukt. Weet U, dat iemand die ogenschijnlijk trot^P lijkt, soms kan snakken naar wat mede leven, maar niet weet hoe uit haar hoekje te komen Ieder mens heeft nu eenmaal behoefte aan een vriendelijk woord en hartelijkheid. Kijkt U eens rond wat U kunt doen yaÜGHBDSINSTITUUT A11-64 Ja, zij rekenen op U. Zij vinden het van zelfsprekend, dat U 's avonds weer thuis komt, omdat zij zich nog niet bewust zijn van de mogelijkheden van een onge val, waarmee U in Uw dagelijks werk te maken heeft. Wist U, dat slechts een op elke vijf ongevallen door het materiaal ver oorzaakt wordt en de overige vier door de mens Juist, dus verreweg de meeste ongevalle.j| kunnen voorkomen worden door na te dei™ ken bij het werk en door het vermijden van onnodige risico's.U zelf kunt dus in vier van de vijf gevallen bepalen of U of Uw colle ga's een ongeval overkomt of niet Dat beetje extra aandacht tijdens Uw werk is toch niet te veel gevraagd, terwille van hen, die op U rekenen.

Het Anker | 1956 | | pagina 22