13 maal af van zijn persoonlijke geaardheid en belangstelling en van de omstandighe den. De grondslag van iedere goede vakan tiebesteding noemt hij verandering. De een moet thuisblijven, omdat zijn werk mee brengt, dat hij zelden thuis is; en niet al leen, dat hij moet, hij zal niet anders wil len. Terwille van zijn vrouw en kinderen verplaatst hij zijn thuis misschien naar een kampeerterrein, maar het samenzijn meo hen geeft hem de verandering die goed voor hem is. De ander zal willen zwerven, te voet of op de fiets, omdat hij zich wil bevrijden van de beslotenheid, die zijn da gelijkse arbeid kenmerkt. Een derde zal er in zijn vakantie toe komen een kippenhok te timmeren, bepaalde boeken te lezen, te gaan vissen of andere liefhebberijen uit te leven. In alle gevallen: verandering. We hebben tot zo ver gezwegen over rei zen De aangehaalde bedrijfsarts zegt daar- «,n, dat het een prachtige ontspanning is, its we onze wereld niet meenemen. Som migen weten beter vakantie te houden door een uitstapje dicht bij huis, dan anderen door vermoeiende verre buitenlandse reizen. Waar we ons ook heen begeven, we zullen de andere plaats, het andere land, alleen als een verfrissing ondervinden, indien we er werkelijk kennis mee maken. Praten met de mensen elders, belangstellen in hun eigenaardigheden of de bijzonderheden van hun woonstreek, meedoen aan hun ge woonten, hun eten en drinken niet ver smaden. Wie dat doet, breekt met zijn sleur in dubbele zin: hij is uit zijn werk en on dergaat een algeheel andere atmosfeer, en hij ziet de gewoonten van zijn eigen streep of land niet meer als vanzelfsprekend, maar als „ook mogelijk". We eindigen met de wens, dat Uw vakantie voor honderd procent geslaagd is geweest. U zult dan het voorgaande gelezen hebben met een toegeeflijke glimlach, in de geest van „Wist ik. al lang". -i oen we in het vorige „Anker" schreven, H dat U vakantiefoto's aan ons kon zen- w den voor 15 augustus, beseften we wer kelijk niet, dat heel wat personeelsleden van Ter Horst aan de toegestane weken niet genoeg hadden. We hadden zo gedacht, dat er in de vakantieweek aan het eind van juli hevig gefotografeerd zou worden, met al le gevolgen van dien in het begin van augus tus'. Dat is ook wel gebeurd, maar velen von den eigenlijk daarna pas hun goede onder werp of voorwerp om op een plaatje vast te leggen, en konden aan ontwikkelen en af drukken daarom niet op tijd toekomen. „Dan waren het ook geen vakantiefoto's meer", zal sommigen invallen. Nu ja, de foto van hun keus kan gemaakt zijn op een snipperdag, en zelfs als dat niet zo was, zul len we het nog niet al te nauw nemen. In elk geval, door de grote drukte bij de foto grafen in en omstreeks de vakantie tijd dreigden sommigen te laat te komen met hun inzending. We geven U daarom nog graag de gelegenheid tot 15 september, Uw bijzonder geslaagde foto's in te sturen aan de redactie van ons blad. Overigens blijven de voorwaarden, vermeld in no. 69 van „Het Anker", ongewijzigd van kracht. Aan het werk dus, U, die van uitstel bijna afstel gemaakt had

Het Anker | 1956 | | pagina 13