U/ie ió de jetuklcije 11 Daarna steekt men vingers en daarmee ook de baby-snuit in een bakje melk en al zuigende op de vingers krijgt het jong nu melk naar binnen.. Vaak zijn de vingers na een paar maal al niet meer nodig en slobbert het jong z'n portie zonder meer uit emmer of pan. Maar Marri vond dat kennelijk maar een ongeciviliseerd gedoe. Ze weigerde beslist uit de pan te drinken en prefereerde de fles- met-speen. Waarbij het is gebleven. Daarna moest de oppasser echter ook andere moederplichten waarnemenhet masseren van de jonge kamelenbuik. Ook dit geschied de onder het toeziend oog van Rini maar onder luide protesten van de kleine, die het maar een vreemde geschiedenis vond. En toch is deze massage noodzakelijk voor een goede werking van de darmen en een vlotte ontlasting. Een moederdier likt de kinder- buikjes instinctief en met hetzelfde doel. boet mama alles, schoonhouden en mas seren, met haar tong, de oppasser had als attributen twee sponzen en een bak lauw water nodig. Na iedere maaltijd werd Marri onder han den genomen tot ze ongeveer zeven weken oud was; toen functioneerden haar spijs verteringsorganen zo goed, dat massage ach terwege kon blijven. Reeds na korte tijd kreeg het jong, naast de melk, wat vast voedsel in de vorm van kneedbare balletjes ter grootte van een aardappel en bestaande uit - grasmeel, kal- vermeel en havermout, dat met water tot een stevige massa was gekneed. In het be gin nam Marri de balletjes niet van harte; de oppasser moest haar bek openmaken, het klompje er in duwen en dan bek dicht houden tot het voedsel was ingeslikt. Doch hoeveel moeite en zorg het allemaal kostte: het gelukte. Marri bleef goed in de benen, zoals dat in Artis heet. Ze is nu al een flink kameeltje, dat de oppasser als een hond achterna loopt. Nog steeds krijgt ze haar zes tot zeven liter baby-melk per dag plus een half kilo krachtvoer-in-balle- tjes. Haar melk krijgt ze nu om de twee uur, te beginnen 's morgens om ongeveer acht uur. Om elf uur en 's middags om drie uur werkt ze haar bijvoer en nu met graagte naar binnen. Om zes uur des avonds is het voeren afgelopen; wel ligt er dan nog een flinke portie hooi voor haar klaar, waarmee ze tot de volgende ochtend moet doen. En dat ze, nu ze er eenmaal aan gewend is, kennelijk nog lekker vindt ook Dat haar lichamelijke conditie goed is aanvankelijk heeft ze een tijdje gesukkeld met haar pootjes, die een beetje te slap wa ren en doorzakten, doch dit is zienderogen verbeterd en er is nu nagenoeg niets meer van te merken kan worden geconstateerd aan haar bultjes. De eerste weken hingen ze als lege zakjes op haar rug, maar nu raken ze meer en meer gevuld en ofschoon ze nog wel niet helemaal rechtop staan, be gint Marri toch al een echte kamelenrug te krijgen. Sinds korte tijd is ze ook van haar moeder afgenomen. Ze moet nu leren op eigen be nen te staan en is baby-af. Langzamerhand wordt de hoeveelheid melk verminderd en de portie bijvoer vergroot. Maar aangezien ze toch de nodige hoeveel heid vocht naar binnen moet krijgen, zal de melk successievelijk worden vervangen door water. Er staat al een grote bak vol in haar verblijf, da^ en nacht. Marri ziet nog niet veel drinkbaars in dat doorzichtige spul. Hoe kan het ook anders na die kostelijke baby-melk. Enige tijd geleden troffen wij in onze loon zakjes loten aan van de 6e Nationale Loterij, ten bate van het werk voor het Nederlands Sanatorium te Davos. Uit de trekkingslijst blijkt nu, dat op een van onze loten een prijsje gevallen is. Het nummer is 145206 en een doos zeep is de winst. De winnaar of winnares kan zich melden op de Sociale Afdeling.

Het Anker | 1956 | | pagina 11