■tfutotocht gepenóioneetden op zaterdag 7 juni 1956 9 onderdag 7 juni plm. kwart over één kon men van alle kanten mannen en vrouwen in hun „kistentuug" naar de kantine zien stappen. Wat zou hier te doen zijn Nu, dat was niet moeilijk te raden „de gepensioneerden van 'n stoom zult wal op reize goan". Dit was ook inderdaad het geval. In de kantine werd eerst een kopje koffie gedronken, waarna verschillende afdelingen van de fabriek werden bezichtigd. Hier stond men verbaasd over de grote verande ringen, die in het bedrijf aangebracht wa ren. De afdelingen waar men vroeger zelf gewerkt had, waren geheel gemoderniseerd £n kende men dan ook eenvoudig niet te- Bbg. Was het op deze plek, waar men vroe ger zo lang gewerkt had Het was bijna niet te geloven. Na deze rondleiding ging men naar het Sta tionsplein om een plaatsje in één van de bussen te zoeken. Klokslag half drie werd aan het tochtje be gonnen. Het doel van de reis was nog ge heim. We meenden dit al geraden te heb ben, toen men richting Wierden reed, maar we hadden het mis, want we kwamen op de Markeloseweg uit. Van hier over Elzen, Mar- kelo naar Lochem, waar we prachtige uit zichten hadden over respectievelijk de Mar- kelose en Lochemse es. Van Lochem werd naar Barchem gereden en hier zou er een pauze gehouden worden. Bij aankomst in Barchem stond de koffie al op ons te wachten en konden we aan onze consumptiebonnen een bestemming- geven. Dit had heel wat voeten in de aarde, want zo'n bon kon immers maar één keer uitgegeven worden. Zou het ,,'n kloare" zijn met suiker of zonder Advokaat misschien of ijs De keus was vaak niet gemakkelijk. Er werd wel een goede „kloare" geschonken, want één van ons die z'n plaatsje in de bus al weer opgezocht had, herinnerde zich opeens z'n glaasje nog half vol te hebben staan en hij haastte zich één-twee-drie te rug om nog heerlijk een teugje te nemen. Na in Barchem nog wat rondgekeken te hebben, stapten allen weer in en werd de tocht voortgezet over Ruurlo, Vorden, Gors- sel, Bathmen, Holten in de richting Rijssen. In Vorden begon het een beetje te rege nen; in de buurt van Bathmen echter was het alsof het water met bakken uit de lucht gegooid werd. r MMMim

Het Anker | 1956 | | pagina 9