8 gebruiksvoorwerpen waren tentoongesteld, trok veler aandacht. Het kind goed bezig te houden is immers zo belangrijk voor het verdere leven. Het was zelfs zo druk met het bezoek, dat de grote Huishoudschool werkelijk te klein bleek. Ook voor de keuken was veel belangstelling. Een grote verscheidenheid van gerechten was door de leerlingen klaargemaakt en deed op de tafel uitgestald, menigeen wa tertanden. Kortom, het was ook dit keer weer een groot succes. Meisjes, die nog niet de Huishoudschool be zoeken, raden wij dan ook ten zeerste aan eens met mej. v. d. Gaast te praten over een te volgen cursus. Watergruwel of Wiensuppe, ook wel ge noemd „Gezondheidsbrei", voor 4 per sonen „als toetje". 1 kopje gort weken in IV2 liter water met stukjes pijpkaneel. De volgende dag opzet ten en zachtjes gaar koken (ruim 1 uur). Het schuimt erg. De laatste 20 minuten V2 ons krenten en V2 ons rozijnen meekoken; ook een gesnipperde appel 5 minuten mee koken. En bessen, frambozen of kersen kun nen in de zomer op 't laatst toegevoegd wor den het heet dan vruchtengruwel. Vóór 't afnemen een kopje bessensap door roeren met wat suiker. Het kan warm en koud opgediend worden. Er is ook Gezinsgort te krijgen, deze kan direct met water worden opgezet, zonder een nacht te weken. J. E. v. d. G. AANGIFTE CURSUSSEN Naaien, Knip pen, Handwerken, Verstellen, Kinder verzorging, Ziekenverpleging, Koken en Vervolg-Cursus Koken nog heden aan de Huishoudschool of bij aP bazen. N.B. Er zijn ook speciale cursussen voor ge trouwde vrouwen. OPROEP Wil degene, die vorig jaar de Curvi-meter van de Reisvereniging heeft geleend, zo vriendelijk zijn deze terug te bezorgen bij de heer Ligtenberg

Het Anker | 1956 | | pagina 8