"Tentoonltellinj ■fj*uïókou dó ckool 7 hogen. En als we tengevolge van die hoge re prijzen minder in het buitenland verko pen, krijgen we ook de beschikking over minder vreemd geld, waarmee we minder goederen kunnen invoeren. Als we minder goederen importeren, merkt U dat in de winkels; denkt U nog maar eens aan de oor logsjaren, hoeveel artikelen er toen niet uit de etalages verdwenen waren. Willen wij dus blijven genieten van talloze goederen, die wij uit andere landen invoeren, dan moeten we kunnen exporteren. Vóór alles geldt daarbij dat wij lager in prijs zijn dan onze buitenlandse concurrenten. Genieten we hogere lonen, laten we dan trachten deze waard te zijn door onze produktie op te voe ren, waardoor we ons prijsniveau kunnen blijven handhaven. Het Nederlandse volk leeft dus voor een groot deel van de od- brengsten van onze buitenlandse handel; laten we gezamenlijk er voor zorgen de om- tang van die buitenlandse handel minstens Pelijk te houden en zo mogelijk te vergro ten. Ook voor de artikelen uit ons bedrijf geldt dus: hoge kwaliteit en lage prijs verhoogt de export. /EILKJMttoSlNSTlTWUT Wie verzint er bij deze plaat een kort maar krachtig bijschrift Wij rekenen erop, in het volgende nummer één of meer geslaagde antwoorden, met de namen der inzenders, te kunnen plaatsen. De jaarlijkse tentoonstelling, die in de Huis houdschool wordt gehouden, is zowel voor de leerlingen alsook voor de ouders en ande re belangstellenden een gebeuren, waarnaar men met een zekere spanning uitziet. Zo werd ook nu weer op woensdag en donder dag 27 en 28 juni een expositie gehouden van het werk, dat in het afgelopen jaar door de leerlingen werd gemaakt. Woensdagmiddag om 3.30 uur werd door de heer A. H. ter Horst de tentoonstelling offi ciéél geopend. Spreker zei verheugd te zijn deze opening weer te mogen verrichten, te meer daar in de school de lessen met toe nemende belangstelling worden gevolgd. Ook gezien het resultaat van het vorig jaar is een tentoonstelling als deze zeker ver antwoord. De heer Ter Horst feliciteerde vervolgens de Directrice en het onderwij zend personeel met het resultaat, dat thans weer bereikt is en waarvoor ze zich zoveel werk getroost hebben. Ook was spreker blij te vernemen, dat het klasje van de 14-jarige meisjes een goede reputatie heeft en dat ook de cursus voor de gehuwde vrouwen met enthousiasme door de dames wordt gevolgd. De Directrice, mej. v. d. Gaast, dankte hier na de heer Ter Horst voor zijn bereidheid om deze opening van de tentoonstelling te willen verrichten en voor de waarderende woorden aan het adres van het personeel gericht. Verder dankte zij ook de dames van de Directie-leden voor hun aanwezigheid er voor hun belangstelling, die zij hebben voor het werk van de Huishoudschool. Hierna werd een rondgang gemaakt door de verschillende zalen om het door de leerlin gen gemaakte werk te bezichtigen. Met lof kunnen wij sDreken over de be reikte resultaten. Het beste bewiis hiervan is wel de geweldige belangstelling voor de show. waarin de gemaakte jurken, rokken en blouses getoond werden. Verschillende dames (leerlingen) ontoopten zich als vol leerde manneauins, zodat men zich op een officiële modeshow waande. Ook was er een lokaal gewiid aan de cur sussen Ziekenverpleging Thuis en kinder verzorging. waarvoor veel belangstelling be stond. Vooral de tafel, waarop uit waarde loze spullen vervaardigde speelgoederen en

Het Anker | 1956 | | pagina 7