Ketnvet jadetlnj d-d, 14 1956 2 Aanwezigde heren A. H. ter Horst, B. Lig- tenberg, H. Nieuwenhuis, Joh. Geerling, J. H. Seppenwoolde, G. Mensink, J.H.Nijland, M. Kreijkes, Joh. Waanders, M. Meijerink, J. H. Borghuis en G. W. Borghuis en de da mes L. Dreijer en H. Nieuwenhuis. De notulen worden ongewijzigd vastgesteld. Wel wordt een opmerking gemaakt over het verslag van de Kernvergadering dd. 9 mei in het laatst uitgekomen „Anker". Hierin werd namelijk niet vermeld dat de Kern namens het personeel de heer A. H. ter Horst heeft gelukgewenst met zijn verloving. De Voorzitter zegt, dat dit in de notulen van deze vergadering zal worden opgenomen. Vervolgens worden enkele vragen, die in de vorige vergadering gesteld werden, beant woord le. Aan het verzoek om de verlichting in de kelder „Bijvank" te repareren is vol daan. 2e. Betreffende het vrijaf geven op zater dag voor de vakantie deelt de Directie mede, dat ook de late ploeg (D-ploeg), die deze week op zaterdag niet behoeft te werken, op een andere keer een dag vrijaf krijgt. In overleg met de Kern wordt besloten hiervoor 14 juli vast te stellen. De Kern merkt hierbij op, dat nu de C-ploeg in verhouding tot de an dere ploeg veel meer collectieve snipper dagen heeft en vraagt of deze ploeg in de gelegenheid gesteld kan worden op een nader overeen te komen tijdstip V2 dag uit te werken. De Directie heeft hiertegen geen bezwaar en stelt voor, dat dit gebeurt op 14 juli, omdat op deze dag de D-ploeg vrijaf heeft. Aldus wordt besloten. Hierna gaat men over tot de volgende pun ten van bespreking: le. Lonen stopsters Kalanderij. De Kern informeert met ingang van welke datum de lonen van de stopsters uit de Kalanderij zijn verhoogd. De Di rectie antwoordt, dat hiervoor is geno men de week waarin dit verzoek werd ingediend. 2e. Laadborden voor de Pakkerij. Door de Kern wordt gevraagd om meer laadborden te laten maken voor de Pak kerij. Dit verzoek zal genoteerd worden. 3e. Uitbetaling 3°/o over 1955. Gevraagd wordt of de uitbetaling van de 3% over 1955 wordt berekend over het kalenderjaar 1 januari 1955 t.m. 31 december 1955 of over de periode 1 mei 1955 t.m. 30 april 1956. De Kern meent dat aangehouden moet worden 1 janu ari 1955 t.m. 31 december 1955, omdat het een uitkering over 1955 is. De Di rectie zegt, dat m de richtlijnen, die hierover ontvangen zijn, is aangegeven de periode van 1 mei 1955 t.m. 30 april 1956. 4e. Vaststellen lonen technisch personeel. Op een vraag van de Kern welK systeem wordt toegepast bij het vaststellen van de lonen van het technisch personeel, antwoordt de Directie, dat deze worden vastgesteld door een persoo:^^|f lijke beoordeling (merit rating). 5e. Verletvergoeding bij bedrijfsstoring. De Kern informeert of al bericht ont vangen is van de Vakraad over het ge val van verletvergoeding bij bedrijfssto ring. De Directie antwoordt hierop ont kennend. Rondvraag. Betreffende de stukken in de rollen, .waar over ook reeds in de vorige vergadering werd gesproken, wordt gevraagd of deze rollen uit een bepaalde Weverij komen. De mening van de betreffende Kernleden is, dat de oor zaak niet alleen bij de wevers ligt. Hun oor deel is namelijk, dat de getouwen vaker grondig nagekeken moeten worden en dat ook aan de opleiding voor touwbaas speci aal aandacht besteed moet worden. Geïnformeerd wordt naar de stoeltjes voor de Naaierij. De Directie zegt, dat volgende week een stoeltje wordt afgestuurd om te zien hoe dit bevalt. Uit de Batchingkamer wordt gevraagd om de wachturen bij reparatie van de machines te verhogen. De Directie zegt, dat hiervoQ^kj evenals in andere afdelingen een vaste r^F geling is, doch zal dit geval laten onder zoeken. Tenslotte wordt gevraagd of al een besluit is genomen inzake het verzoek betreffende de lonen van minder-valide arbeiders. De Directie antwoordt, dat dit punt wel haar volle aandacht heeft, doch is van mening dat de bestaande toestand geen aanleiding- geeft om hierin iets te wijzigen. Hierna sluiting.

Het Anker | 1956 | | pagina 2