J956 VOETBAL comjQëtitia an kltQtui \jinjan 24 laboratoriumaccomodatie, die Du Pont ter beschikking stelde en die geen enkele Uni versiteit kon bieden, bepaalde meer dan het materiële voordeel zijn keus. Het on derwerp van zijn keuze werd een nog bijna onontgonnen gebied van chemie. Carothers stelde zich tot taak ingewikkelde stoffen zelf op te bouwen uit eenvoudige stoffen, stap voor stap, zodat de structuur bekend zou worden. Uit de vele bouwstenen, welke de scheikunde voor zijn ingewikkeld bouw werk beschikbaar had, koos hij er twee; de tweebasische zuren en de tweewaardige al coholen. Van de combinatie van deze twee bouwstoffen had hij grote verwachtingen. Men kan zich een zuur gemakkelijk voor stellen als een vensterhaakje en een alco hol als een oogje. Haakje en oogje kunnen onder bepaalde voorwaarden in elkaar grij pen, met andere woorden een zuur en een alcohol kunnen een verbinding aangaan. Is dit het geval, dan ontstaat een z.g. „ester" met als bijprodukt water. Carothers hoopte nu, dat hij er in zou slagen „chemische" lange ritsen haakjes en oogjes in elkaar te haken. Op deze manier trachtte hij de bouw van de ingewikkelde stof, die hij voor ogen had, te benaderen. Meer dan anderhalf jaar werkte hij met zijn staf onafgebroken en ingespannen zon der dat hij slaagde in het aaneenrijgen van zijn moleculen. Met de hulpmiddelen, welke hem ter beschikking stonden, kon hij niet meer dan een stuk of tien, twaalf schakels aan elkaar koppelen. Hoe Carothers er toch in slaagde succes te behalen, hopen wij in een volgend artikel te vertellen. G. W. Natuurlijk is het erg jammer, maar iedereen zal begrijpen, dat het ondoenlijk is om met té weinig mensen wekelijks uit te komen. Door het uitvallen van „Boomkamp" is dan ook de rangorde enigszins gewijzigd, het geen voor enige verliezers niet oninteressant genoemd mag worden. Niettegenstaande de ze veranderingen blijft „Beek" weer fier aan de kop staan en het moet wel raar lo pen als dit elftal dit jaar niet kampioen wordt. Wij wensen onze voetballers een pret tige en vooral sportieve voortzetting van de competitie toe. Gesp. Gew. Gel. Verl. Pnt. v.—t. Beek 5 5 10 288 Spoelerij 5 4 1 9 156 Kantoor 6 2 2 2 6 1116 Kamgaren 6 2 4 4 1315 Spinnerij 6 114 3 1417 Naaierij 6 1 5 2 1736 Onze jaarlijkse voetbalcompetitie behoudt nog steeds haar spannend karakter. Gezien de grote belangstelling laten wij daarom hieronder een overzicht van de standen volgen, dat is bijgewerkt tot en met 4 juli j.l. Opgemerkt dient te worden, dat het elf tal van „Boomkamp" zich uit de strijd heeft teruggetrokken, hetgeen te wijten is aan een onvoldoend aantal beschikbare spelers. Langs deze weg betuigt ondergetekende baas en arbeiders uit zijn ploeg z'n harte lijke dank voor de mooie fruitmand die hij tijdens z'n ziekte van hen heeft ontvangen. W. Harbers (Weverij Bijvank II) Hiermede zeg ik de Directie van Ter Horst Co. N.V. hartelijk dank voor de envelop met inhoud, die ik ter gelegenheid van mijn 25-jarig dienstverband van haar heb mo gen ontvangen. W. TIJHOF (Weverij Bijvank II) Het personeel dat op 28 april en 31 mei j.l. een Koninklijke Onderscheiding ontving, zegt hierbij de Directie dank voor de vrien delijke ontvangst die hun op kantoor be reid is en de felicitaties, die zij van de Di rectie en hun collega's uit hun afdelingen hebben mogen ontvangen. Hiermede betuig ik de Directie mijn harte lijke dank voor het prachtige gouden hor loge, dat ik bij mijn 50-jarig dienstjubileum van haar heb ontvangen. De arbeiders van Batchingkamer „Bool^P kamp" en „Beek" zeg ik hartelijk dank voor het mooie cadeau, dat ze mij op die dag heb ben aangeboden. W. KREIJKES. Ondergetekende betuigt de bazen en arbei ders van de Pakkerij zijn hartelijke dank voor de prachtige fruitmand die hij van hen mocht ontvangen. B. VAN BRUSSEL.

Het Anker | 1956 | | pagina 24