21 fschoon het niet onze gewoonte is om op deze plaats de avonturen, welke onze redacteuren in hun dromen beleven, uiteen te zetten, hebben wij ge meend ditmaal een uitzondering' te moeten maken voor het volgende verhaal, eveneens een droom, welke kennelijk ingegeven werd door de dagelijkse belevenissen bij Ter Horst Co. N.V. Zo af en toe zult u tussen de fantasie ook de werkelijkheid aantreffen, zoals die zo vaak in onze dromen bijna on gemerkt in elkaar overgaan. Onze redacteur zag dan in zijn droom een zakenman, die, gezeten in een gemakke lijke stoel, zijn vakblad door bladerde. Plotseling werd zijn aandacht getrokken door een artikel over een nieuw soort vezel. Hij, als fabrikant van het heel fijne, poedervormige „ali-weather" cement, in de handel gebracht onder het veelzeggende handelsmerk „MOZOVO-HEKANIES" (Met Of ZOnder VOrst HEt KAn NIEt Schelen) was juist bijzonder geïnteresserd in nieu we wegen op het gebied van nieuwe verpak kingsmiddelen, omdat de papieren zakken niet erg best bevielen en bovendien duur waren. Ook combinaties van verschillende soorten plantaardige vezels had hij al gepro beerd, doch bevrediging had hem dat niet geschonken. Nu brengt de N.V. Fibrex te Ziessen een geheel nieuw artikel onder de veelzeggende naam „Fibro", dat geacht mag worden alle gewenste eigenschappen in zich te verenigen. Kortom, de thans ontwikkelde, geheel natuurlijke vezel, welke onder de sneeuw welig woekert op de step pen van Centraal Groenland, belooft aan alle verpakkingsproblemen radikaal een ein- ^ie te maken. Zoals het vakblad het wilde Bjen voorkomen zou „Fibro" een rek bezit- Ten van hier tot gunder, terwijl het slechts in uitzonderingsgevallen, uiteraard onver wacht, zou breken. De „Fibro"-draad kan zeer fijn gesponnen worden en is zo glad als een paling, zodat, wanneer tot een weef sel verwerkt, de wrijving tussen zak en in houd vrijwel verwaarloosd mag worden. De nieuwe vezel is verder bestendig tegen alle denkbare en ondenkbare weersomstandig heden, waaronder ook 20° vorst, en heeft tot dusverre nog geen gelegenheid gehad om te schimmelen, hetgeen het blad aan leiding geeft te schrijven, dat „Fibro" rot- vrij is. Het is duidelijk, dat deze opsomming van uitzonderlijke kwaliteiten er oorzaak aan is, dat de belangstellende lezer de nacht doorwaakt en de volgende ochtend ijlings op weg gaat naar de N.V. Fibrex te Zies sen, de spinner-wever van deze onvolprezen vezel. Zo toog ook onze cement-fabrikant reeds vroeg in de morgen op weg, zodat hij na enkele uren Ziessen binnenreed, via de nieuwe boulevard, welke van het Westen uit toegang geeft tot het meer dan 750 jaar oude stadje. Het valt de bezoeker dadelijk op, hoe wel varend deze nijvere gemeenschap is blijkens de vele welverzorgde plantsoenen, de mo derne verkeerslichten op het drukke en gevaarlijke kruispunt midden in de stad en de vele objecten, welke de plaatselijke overheid blijkens de in het oog lopende voorbereidingen nog voornemens is in de voor ons liggende jaren te laten uitvoeren. De bezoeker is geneigd deze voorspoedige ontwikkeling toe te schriiven aan de grote bron van bestaan in deze stad, de jute- en fibro-spinnerijen en -weverijen. Desalniet temin kan men op een reclamebord lezen hoe deze gemeente ook minder bestaans- zekere ondernmingen aanmoedigt om zich in Ziessen te komen vestigen, om op die wijze mede te profiteren van de plaatselijke welvaart en te trachten in deze vruchtbare bodem wortel te schieten Voorwaar een edelmoedig standpunt. Inmiddels heeft onze bezoeker reeds enige malen de stad doorkruist, zonder nochtans een kantoorgebouw te kunnen vinden met de naam „FIBREX" N.V. Na hieromtrent op doeltreffende wijze inlichtingen te heb ben ingewonnen, arriveert de klant met zijn „nickel line" voor het gebouw, dat hij eerst voor een sanatorium had aangezien en par keert zijn wagen haaks op de daartoe aange. brachte witte lijnen. De ruime hal van dit moderne kantoorgebouw verrast de bezoe ker, vooral waar, boven de hoofden van eni ge samengeschoolde, groen-geüniformeerde mannen, een prachtig door de zon bespeeld gebrandschilderd raam de winning en ver werking van „Fibro" vertolkt. Veel tijd om hier naar te kijken wordt echter niet ge schonken, want de bezoeker wordt vriende lijk doch beslist een functioneel geschilder de deur binnengeloodst, waarboven aan de gang-zijde een oranje lichtje aanflitst. De ogenblikken, welke hem nu nog scheiden

Het Anker | 1956 | | pagina 21