U/at doen ure In onze vakantie? 19 Het is eigenlijk een overbodige vraag, die we stellen, want in de vakantie doe je heerlijk niets. Maar er zijn ook mensen, die juist eens alles willen doen in hun vakantie en vooral de dingen waar je in 't gewone doen niet zo erg aan toe komt. Er zijn massa's voor de hand liggende mo gelijkheden. Fietsen, zwemmen, vissen, mis schien kamperen, dat zijn allemaal van die dingen, die bij uitstek geschikt zijn voor mooi weer. Maar een fietstocht is ook te combineren met bezoeken van bezienswaar digheden. En Twente is er heus rijk aan. Was U wel eens in „Natura Docet", het museum, dat de heer Bernink van zijn acht- •ende jaar af opbouwde en dat zijn levens- brk werd? In 't Nederlands heet het „Mu seum voor natuurlijke historie". Het ligt aan de weg van Oldenzaal naar Denekamp en U kunt het eenvoudig niet missen wanneer U er langs fietst. Het geeft U een beeld hoe onze aarde er in vroeger tijden uitzag en wat er allemaal in de grond aan kostbaar heden te vinden was. Verder zult U er alle soorten van vogels vinden en een Riessener is immers op vogels gesteld Heus, een bezoek aan „Natura Docet" zal een waardevolle dag van Uw vakantie wor den. Een alleraardigste fietstocht kunt U maken langs de kastelen; het is heus de moeite waard en de natuur is er Drachtig. tt kunt gaanRiissen Markelo Wester- flier - daar vindt U het eerste kasteel. Vandaar naar de kastelen Warir«do, Die- nenheim, Nijenhuis, Weldam en Wegdam. Dit zijn dan in totaal zes kastelen. Van Weldam gaat U naar Goor; houd de grote weg naar Markelo, tot U een bord tegen komt „Het Hessenheem". U slaat daar rechts af en gaat langs de herberg „de Pot" via het fietspad weer naar huis. Het is ook zeer de moeite waard om de bossen rondom „Het Hessenheem" te verkennen. Er zijn daar veel grote leemkuilen. En wilt U op een regenachtige dag eens naar de stad Laat U dan naar Enschede voeren. Enschede heeft een inwonertal van 100.000 zielen. Bezienswaardigheden zijn er 't Rijksmuse um „Twente", het Stadhuis, 't Natuurhisto risch museum, de hogere textielschool, en bij 't vliegveld is misschien ook nog wel het één en ander te zien. Ootmarsum is één van die oude plaatsjes die het bekijken waard zijn. Smalle straat jes, de oude Nederlands Hervormde Kerk en oude geveltjes. Bij dit stadje kunt U boven op de Kuipersberg de heerlijkste spek. pannekoeken laten bakken. U heeft op de uitkijktoren een pracht-vergezicht over het Twentse landschap. Tot slot vermelden wij nog buiten onze streek het Nederlandse Openluchtmuseum te Arnhem. Verder het Oudheidkundig Mu seum in Nijmegen en de Heilige Landstich ting. Natuurlijk zijn wij in deze kleine rubriek aan 1001 dingen niet toe gekomen. Wij staan U echter gaarne met raad en moge lijk ook met de daad bii. Wilt U meer weten over ons land, kom dan even op de Sociale Afdeling tussen 8.30 en 9.30 uur bij mej. N. Vink. Wii wensen U allen een heel prettige va kantie toe en vooral echt zomers weer.

Het Anker | 1956 | | pagina 19