r r VEKA ANSIE '4 uit te oefenen op Rembrandt's werk. In plaats van zijn inspiratie te verliezen on der de grote zorgen, richt Rembrandt zijn gave op de uitbeelding van Bijbelse tafe relen. Onder de ruim 100 werken, welke thans in het Rijksmuseum te Amsterdam zijn ten toongesteld, treffen wij enige der meest bekende schilderwerken aan, zoals de Staal meesters en De Anatomische Les van Pro fessor Tulp, terwijl zich in een grote boven zaal de overbekende Nachtwacht bevindt. Ofschoon wij in „Het Anker" gewoonlijk niet het bezoeken van bepaalde tentoon stellingen propageren, menen wij voor deze bijzondere Rembrandt-Tentoonstelling een uitzondering te moeten maken. Immers, deze verzameling van kunstschatten uit in ternationaal bezit is zo zeer uniek, dat wij er wel bij op moeten aandringen vooral geen gelegenheid voorbij te laten gaan om deze bijzondere manifestatie van Neder landse cultuur te gaan zien. Tot 5 augustus kunt U tegen betaling van f 1.— entrée in het Rijksmuseum te Amsterdam deze ten toonstelling bezoeken en van 8 augustus tot 21 oktober in het Museum Boymans te Rotterdam. De expositie van tekeningen en prenten van Rembrandt is geopend in het Museum Boymans tot 5 augustus en in het Rijks museum van 8 augustus tot 21 oktober. Vooral nu de vakanties voor de deur staan menen wij er goed aan te doen hen, die in Amsterdam komen, warm aan te bevelen hun schreden naar het Rijksmuseum te richten, terwijl wij anderen beslist kunnen aanraden, hiervoor een reis naar de hoofd stad te ondernemen. De poorte geet dichte, de boele steet stop Gin geroas, gin genuel en gin zorg meer an 'n kop. Ne waeke vriej man, um te doone waj weet Hoj, hoj, 't is vekaansie, wee lachet d'r neet. Iej stapt op de fietse, iej goat er vanduur Met ne teante kampeern in de vrieje netuur Iej huurt 'n zommerhuusken an zee of in 't heed Iej dobbert in 'n boot jen zo lui tusken 't reet Iej goat noar d'Ardenn of noar 'n Harz wal miskien Het lig d'r meer an wat de knippe kan lien. Of goaj neet van stal, zeuk iej hier oew vetier Des ook good, van niks komt de vrumden neet hier. 't Venaamst is dej vot zint oet 'n daag- luksen sluur Det de wind en de zunn' oew veraandert, van kluur Dej oew ech kunt ontspann. nieje krachen op doot Dan dut oew ne waeke vekaansie zoo good. De poorte geet dichte non is 't, dan zo veer Nog tien dage zunne en vuile wille dan meer Gerrat van Drees. A

Het Anker | 1956 | | pagina 14