7 e vakantie nadert met rasse schreden en dus wordt het langzamerhand tijd om de plannen eens onder de loep te nemen. Er zijn immers zo veel moge lijkheden om die vakantie door te brengen. De hoofdzaak is echter om er uit te halen wat er in zit; dat je dus achteraf kunt zeg gen een welbestede week te hebben gehad. Eén van de methoden, welke wel de meeste voldoening geven, is TREKKEN, per brom- ^fiets, per fiets of te voet. Ons motto is: je ^Plet zo meer voor minder geld. Nog té veel jonge mensen weten niet beter te doen dan hun vakantie door te brengen Met een kampkaart van de N.K.C., die slechts 75 et. kost, word je op alle kam peerterreinen in Nederland toegelaten. (Aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar bij de portiers in Beek en Boomkamp). Waar deze kampeergelegenheden overal te vin den zijn kun je gewaar worden als je even nummer 221 draait, want we beschikken op kantoor over een volledige lijst van kam peerplaatsen in Nederland. Mocht je er toch nog niet voor voelen om er op uit te trekken met een tent, dan be staat er nog de mogelijkheid om langs jeugdherbergen te reizen. Hiertoe moet je lid van de Nederlandse Jeugdherbergcen trale worden. Trekkers van 14 tot 36 jaar vinden hier een gastvrije ontvangst; ze kun nen hier de maaltijden gebruiken en over nachten. Ook hiervoor beschikken de por tiers over aanmeldingsformulieren. De tarieven luiden: Lidmaatschap voor personen van 14-19 jaar f 2.65 per jaar plus 0.90 inschrijfgeld. Interieur L'an de jeugdherberg in Siltard of te verspillen in Nunspeet of Giethoorn in zogenaamde kampeerboerderijen. Er zijn echter nog legio plaatsen, welke méér de moeite waard zijn. Trek er eens op uit Pak een tentje achter op je fiets, een pri mus en wat pannetjes en de wereld ligt voor je open Weet je soms niet hoe je dat moet aanleg gen Och, dat is toch niet zo moeilijk

Het Anker | 1956 | | pagina 7