d.d. 9 MEI 1956 4 wordt voor de late ploegen van de Spinne rij en Spoelerij resp. 3 en 3Va snipperuren collectief vastgesteld. Misschien zal dit ook nog voor andere afdelingen bekeken moe ten worden. Enige kleine punten, t.w. een klacht over het tarief van een bepaald soort garen in de Spoelerij en een loonklacht uit de Bat- chingkamer, zullen met de betreffende Kernleden behandeld worden. Aanwezig de heren H. Jordaan, A. H. ter Horst, B. Ligtenberg, H. Nieuwenhuis, Joh. Geernng, J. H. Seppenwoolde, G. Mensink, M. Kreijkes, Joh. Waanders, M. Meijerink, D. ivfarkvoort, J. H. Borghuis en G. J. Borg huis en de dames L. Dreijer en H. Nieuwen huis. De notulen worden ongewijzigd goedge keurd. Hierna worden de vragen, die in de vorige vergadering gesteld werden beantwoord, ie. De vraag naar beloning van de hand- snijdsters en stopsters is in behande ling. 2e. Betreffende de vraag naar toeslag op een bepaald soort garen in de Spoelerij is geimormeerd. Hierbij is gebleken, dat in dezelfde week waarin gereclameerd is, een toeslag is uitbetaald. Vervolgens deelt de Directie mede, dat van verschillende afdelingen een verzoek is bin nengekomen om hedenavond in verband met Hemelvaartsdag vrij te nemen als snip- pervakantie. Gezien de vele aanvragen is het niet mo gelijk hiervoor de arbeiders individueel te laten snipperen, aangezien dit moeilijkhe den geeft, met de produktie tussen de afde lingen onderling. De Kern bevestigt, dat de grote meerder heid van de arbeiders deze avond graag vrij zou willen hebben. Zij begrijpt, dat voor de goede gang van zaken hier niet aan alle aanvragen om individuele snipperuren kan worden voldaan en stelt daarom voor om met het gehele bedrijf 's avonds te stoppen en de uren als collectieve snipperuren op te nemen. De Directie kan zich hiermede akkoord ver klaren, waarna besloten wordt om 7 uur te stoppen. De nachtploeg van de afdeling Weverij „Bij- vank II" die om dezelfde reden al een korte werkdag maken zal, zal gewoon doorwer ken, tot 11.30 uur 's avonds. Werktijdregeling in verband met de collec tieve snipperdag op zaterdag voor de va kantie. De Kern vraagt op welke wijze het geregel» kan worden, dat ook de late ploeg vooraf™ gaande aan de vakantieweek de vastgestel- 1 2 collectieve snipperdag kan opnemen. De Directie zegt, dat hiernaar geïnformeerd is. Men zal met enkele dagen hierover een advies ontvangen. Verlichting doorgang naar Kelder „Bijvank". Het verzoek om de verlichting in deze gang te maken, zal doorgegeven worden. Uitbetaling 3°/o over 1955. De Kern vraagt of deze 3% uitkering bere kend wordt over het gehele loon van 1955 oi' over een kwartaal. De Directie antwoordt, dat hiervoor het ge middelde is genomen van het le kwartaal 1956. Extra werk door veel stukken in rollen. Uit de Kalanderij komt de opmerking, dat er momenteel veel stukken verwerkt moeten worden. Dit geeft extra werk voor de arbei ders en is ook onvoordelig voor het bedrijf. Dit zal de aandacht van de Directie hebben 3°/o uitkering voor militairen. Op de vraag of de jongens, die thans, in mi litaire dienst zijn, nog voor deze gratifica tie in aanmerking komen, antwoordt de Di rectie, dat aan deze personen een uitkering- zal worden verstrekt over de periode, die ze tussen 1 mei 1955 en 30 april 1956 in het be drijf werkzaam zijn geweest. De Kern vindt het erg prettig, dat dit aan de militairen wordt uitbetaald en zegt gaar ne van deze gelegenheid gebruik te ma ken om ook namens de arbeiders de Di rectie hartelijk dank te zeggen voor deze gratificatie. Hierna sluiting.

Het Anker | 1956 | | pagina 4