J.J. 11 APRIL 1956 3 Aanwezig de heren H. Jordaan, B. Ligten- oerg, H. Nieuwenhuis, Joh. Geerling, G. ivlensink, J. H. Nijland, M. Kreijkes, Joh. Waanders, M. Meijerink, D. Markvoort, J. H. Borghuis, G. J. Borghuis en G. W. Borghuis en de dames L. Dreijer en H. Nieuwenhuis. Behoudens enkele kleine opmerkingen wor den de notulen goedgekeurd. Vervolgens worden de vragen uit de vorige vergadering beantwoord. De Directie zegt, dat enkele loonklachten ^betreffende de wevers van de langerollen- ^letouwen en de jeugdige arbeiders in de Batchingkamer met de betreffende kern leden op het kantoor zijn afgehandeld. In de Spoelerij „Boomkamp" is een drink waterkraan geplaatst. Het verzoek om met de Krasserij „Beek" in dag- en nachtploeg te werken in plaats van in dubbele ploegen, is besproken, doch het is niet mogelijk om hieraan te voldoen. Vervolgens deelt de Directie mede, dat een concept-vakantierooster is opgesteld, doch zij stelt voor om eerst de agendapunten af te werken en daarna dit plan te bespreken. Stopsters in de Kalanderij. De Kern vraagt aan de meisjes, die soms van het handsnijden verplaatst worden om stopwerk te verrichten, over deze tijd ook het loon dat ze als handsnijdster zouden verdiend hebben, uit te betalen. De Directie zegt, dat men bezig is hier en kele stopsters aan te nemen. Verder zal dit punt nader bekeken worden. Lonen van arbeiders, die om gezondheids redenen ander werk verrichten. ^Gevraagd wordt om de lonen van arbeiders, die om gezondheidsredenen lichter werk krijgen, te verhogen. Dit verzoek zal nader worden besproken. Rondvraag. Het Kernlid van de Weverij informeert naar het poetsen van de getouwen, waar voor men thans bezig is eventueel een na dere regeling te treffen. De Directie zegt hiervan, dat het afblazen overigens wel goed bevalt, doch dat er klachten zijn, dat hierdoor te veel stof op het doek valt. Er wordt thans naar een be tere oplossing gezocht. Wachturen. De opmerking wordt gemaakt, dat door de drieploegendienst de andere arbeiders meer wachturen hebben. De Directie zegt, dat de wachturen niet al tijd vermeden kunnen worden. Wat betreft de gebouwen, die voor een bepaalde order in drieploegendienst werken, moet rekening- gehouden worden met de afvaart van de boten, zodat hiervoor tijdig voldoende doek gereed moet zijn. Deze getouwen moeten dus zoveel mogelijk zonder onderbreking kunnen doorwerken. Warmte in de Sterkerij. In verband met de a.s. zomer vraagt de Kern de aandacht van de Directie voor de afdeling Sterkerij, waar men bij warm weer last heeft van de damp, die dan blijft han gen. De Directie zegt, dat dit inderdaad haar aandacht heeft. Uitkering 2°/o van de secundaire arbeids voorwaarden 1956. Op de vraag van de Kern wanneer deze 2% uitgekeerd zal worden, deelt de Directie me de, dat de uitbetaling a.s. donderdag zal plaatshebben. Vakantierooster 1956. Aan de Kernleden wordt een concept-va kantierooster uitgereikt, waarop de collec tieve snipperdagen en uitwerkdagen voor dit jaar zijn vastgesteld. Betreffende de uitwerkdagen deelt de Di rectie mede, dat de Arbeidsinspectie vergun ning heeft verleend om de op het rooster aangegeven uitwerkdagen, die vóór 1 juli vallen, door 6 minuten per dag overwerk in te halen. Na die datum zal wel dage lijks nog 6 minuten worden overgewerkt om de gestopte uren in te halen. Verder wordt besloten om 's woensdags voor Hemelvaart de late ploeg eerder vrij te ge ven en om 11.30 uur te stoppen. Betreffende de zaterdag voor de vakantie wordt nog gesproken op welke manier het mogelijk is dit te regelen voor de late ploeg, die 's zaterdags niet werkt. Voor de Grote Markt en Sinterklaasavond

Het Anker | 1956 | | pagina 3