15 „Mij spreekt de blomme een tale, Mij is het kruid beleefd, Mij groet het altemale. Dat God geschapen heeft." Gezelle. en dezer dagen door het Volkspark lo pende, kwamen mij onwillekeurig deze regels van Guido Gezelle in de gedach ten, de dichter, die zo volkomen tot uiting- brengt, dat de natuur en de hele schepping hem spreken van Gods grootheid. Op de •andeling ontmoette ik Parkbaas Slagman i ik vroeg hem of Koning Winter het Park nogal genadig had behandeld. Nu, dat viel niet mee. De coniferen bij de muziektent hebben veel! geleden en deze moeten op den duur worden vervangen. Er is al een voor beplanting gemaakt van nieuwe exempla ren, aangevuld met spirea, zodat als de door de vorst onooglijk geworden bomen zijn ver dwenen, het in de beplanting geslagen gat al bij voorbaat gevuld is. Ook veel bladver liezende heesters hebben het loodje gelegd; in de plaats hiervan zijn veel rhododendrons en forsythia aangeplant, o.a. bij de ingang- van het Park. Ook zijn hier en daar maho- nies neergezet, die in 't voorjaar met kleine gele bloempjes getooid zijn. Sommige hees ters, bijvoorbeeld de laurier, hoewel bevro ren, kunnen blijven staan; ze lopen van on deren weer uit. Het Park is een kostelijk bezit voor Rijssen. Maar er zal ook wel geen vreemdeling zijn, die onze plaats bezoekt, of hij richt zijn schreden ook eens naar 't Park om zich een ogenblik te verpozen en om even van de rustieke brug af een blik te slaan over de ^ksrijke vijver, waar de statige zwanen en VI eendjes al ras komen aangezwommen om te kijken of er nog iets voor hen afvalt. Van de brug af biedt het Park een schone aanblik: achter de vijver de populieren, ver derop het gazon in zijn omlijsting met op de achtergrond het Parkgebouw. Aan de beplanting is te zien, dat een kun dige hand de aanieg heeft verzorgd. Wie let op de kleurschakering van de verschillende boomsoorten, het geelgroene blad van een es en het prachtige bruin van een beuk, die op de wal tegen de Korteboslaan zo mooi harmoniëren met het blad van de forse ei ken en de witte bloei van de malus, die be seft, dat er ook na de aanleg voortdurend naar is gestreefd mooi te houden wat mooi was. De azalea mollis, op verschillende pun ten aangebracht, steken met hun overvloe dige en heldere bloemenweelde prachtig af tegen de er achter staande groene heesters. Parkbaas G. J. Slagman, die nu al weer vier jaar het Park onder zijn hoede heeft en die er dagelijks zijn, we mogen wel zeggen lief derijke aandacht aan wijdt, noemde ons nog de naam van een boom op het grote gazon, die op een tamelijk korte stam een ronde, platte kroon draagthet is de azer, die deze eigenaardige groeiwijze vertoont. Dicht bij het Parkgebouw bevindt zich de volière, in 't bijzonder een attractie voor vogelliefhebbers en vooral voor de jeugd. En de prille jeugd kan zich naar hartelust ver maken, onder toezicht van oudere zusjes, on het speelterrein bij Eigen Erf. We verheugen ons er over. dat „Eigen Erf" er nog steeds staat. Het verkeert nu wel niet in zo'n prima staat van onderhoud, maar het ligt er zo mooi tegen het geboomte van de Oosterhof en het wekt herinneringen aan vroegere tijden. Evenals de lindeboom, die er voor staat; een omvangrijke gedraaide stam met. een flinke bladerkroon. Hoe oud zou deze boom wel zijn Misschien wel hon derd jaar. Is dit zo, dan zou hij geplant zijn in de tijd dat Guido Gezelle begon met dich ten en reeds de lof zong van de Schepper, die kan maken wat mensenhanden niet vermogen. Ja het Park is een mooi bezit; en dank baar mogen wij, en mag ook het nageslacht zijn aan de stichters ervan, de heren A. H. ter Horst en J. ter Horst J.H.zn., wier na men staan gebeiteld od het monument, dat de arbeiders van Ter Horst Co. uit erken telijke herinnering aan deze heren het Park hebben geschonken. E. H. B. Op zaterdag 23 juni zal de vereniging W.I. O.L. de jaarlijkse Avond-Vierdaagse beslui ten met een feest in 't Volkspark, waarvoor men het Radio-Ensemble „De Windmolens" heeft geëngageerd. Met dit Ensemble treedt ook Truusje Koopmans op. Woensdag 4 juli wordt voor de heer Men- sink. en zijn helpers een drukke dag. Dan toch zullen 450 ouden van dagen uit Borne een dagje uitgaan en daarbij ook hetVolks- nark aandoen. Voor dergelijke excursies komt het Park steeds meer in trek; wel

Het Anker | 1956 | | pagina 15