4/u.Lihou.d.5chooL 7 7 aan verder dromen kom je niet toe. De drib belpasjes worden sneller en sneller. Op een drafje kom je bij het spookhuis, waar dikke bomen beschermend hun oude kronkelar men uitstrekken over oud gras en reeds lang gepensioneerde dakpannen. Dan is het slechts vreugde wat ons aanlacht.... Met lachende of ernstig genietende snuitjes zie je ze zitten. De volgeladen wieg wordt jui chend op en neer bewogen. Soms, wanneer de wieg iets uit de rails gaat, spatten er dun ne straaltjes modder uiteem Grote mensen gaan dan op zij. Na een poosje moet er ver anderd worden van geneugtepositie. De ech te ouderwetse wip-wap krijgt bezoek van evenwichtsspecialisten. Zij, die het niet kun nen halen, krijgen steun om het wel te ha len. Zij, die er bij kunnen, helpen de te-kor ten. Wat hard neer komen is voor de ander een sensatie en hierdoor is het spel dan ook niet te lang. De schommel die reeds lang lok te is nu vrij of wordt leeggebedeld. Niets is nu op aarde, wat meer vreugde kan ver- "rzaken. Eventjes op gang brengen en dan.... weg van die aarde, heen en weer. Dan ga je zelf, om niet misselijk te worden van dat heen en weer geslinger, wat rond stappen. Je kijkt door het gaas naar de vij ver, waar in de verte witte bolletjes op drij ven die snateren Er komen over het spie- gelwater twee grote zeilgebolde tweemasters aandrijven. Rondom de oever, zie je groep jes mensen en kinderen genieten van na tuur en haar bewoners. Op een bank, net tussen slanke populieren door, zie je dan twee jonge gasten zitten, die elkaar hun welbestede gisteravond vertellen. Uit hun gebaren zou je denken, dat ze iets omver gegooid hebben en toen opgegeten. Doch je taak ligt hier, tussen al die speeltoestel len. Eén van die zwevers krijgt last en we gaan éven in een hoekje. Wanneer we dan tot het uiterste met de tijd gegaan zijn, komt het afscheid van schommels en wip- wappen en ook van de collectieve wieg. Tra nen vertolken slechts matig de liefde tot dit alles. We gaan nog wel eens weer, toe nou maar. Traag stappend kom je dan eindelijk thuis. Ze hebben hun zin gehad en zelf was je er ook nog eens uit. Wat een genot eigenlijk, dat er speeltuinen zijn Heerlijk voor die kinderen A. J. B. Pas geleden werd een gezellige middag gegeven door de jongste leerlingen van de school. Deze meisjes hadden hier voor een amusant stukje ingestudeerd, n.l. „De Koekepan", dat met verve werd ge speeld en waar de bezoeksters en bezoekers zeer voldaan over waren. De meisjes had den namelijk uitgenodigd Mej. Vink, de heer Ligtenberg, un ouders en vriendinnen. ffcn te laten zien, wat zij nog meer konden, adden ze zelf een kleine tentoonstelling georganiseerd van hun eigen gemaakte kle ding en handwerken. Bovendien werden zelfgebakken versnaperingen aangeboden. De sfeer in het clubje is gezellig en met het naaien enz. wordt flink gvorderd. Er komen dan ook weer steeds enkele meisjes van 14 jaar bij, soms voor enkele maanden, soms voor bijna een jaar: dat hangt af van hun leeftijd.

Het Anker | 1956 | | pagina 7