Ketn vetja detln j ik d.d. 15 Maart 1956 3 Aanwezig de herenA. H. ter Horst, H. Jor- daan, B. Ligtenberg, H. Nieuwenhuis, Joh. Geerling, J. H. Seppenwoolde, G. Mensink, J. H. Nijland, M. Kreijkes, Joh. Waanders, M. Meijerink, D. Markvoort, J. H. Borghuis, G. J. Borghuis en de dames L. Dreijer en H. Nieuwenhuis. De Voorzitter opent deze vergadering en heet de aanwezigen welkom. Van Mark voort, die thans weer als Kernlid voor de Kalanderij gekozen is, zegt spreker blij te zijn, dat de afdeling Kalanderij weer ver- Éegenwoordigd is. notulen worden ongewijzigd vastgesteld. Vervolgens worden de vragen beantwoord, die in de vorige vergadering gesteld werden. I. In de Naaierij zijn voor proef enige stoeltjes geplaatst. Wanneer deze goed bevallen zullen er meer besteld worden. 2. Voor bijzondere gevallen, waarin arbei ders vuil werk hebben zullen naar het oordeel van de baas, overalls verkrijg baar zijn bij de portier „Boomkamp", op tijden dat het magazijn gesloten is. 3. Over het verzoek om het löon van de houtdraaiers te verhogen is men nog niet tot overeenstemming gekomen. Dit punt zal nog nader worden besproken. 4. Het voorstel, om meer dan één elektri cien beschikbaar te stellen, die bij even tuele storingen van de elektrische in stallatie van de nieuwe sterkmachines kunnen helpen, is doorgegeven. 5. De mogelijkheid om arbeiders van 60 jaar en ouder op verzoek vrij te stellen van ploegenwerk hangt af van het werk, dat ze verrichten. Belanghebbenden kunnen zich bij de baas vervoegen, waarna elk geval af zonderlijk bekeken kan worden. 6. Betreffende de vraag over verletvergoe- ding bij bedrijfsstoring kan nog geen nadere mededeling worden gedaan. Hierna gaat men over tot de punten van bespreking. Nieuwenhuis heet ook Markvoort welkom in hun midden en hoopt, dat er verder weer prettig samengewerkt zal worden. Vervolgens dankt spreker de Directie har telijk voor de kolenbon, die aan de arbei ders werd uitgereikt en zegt dat deze gift door allen zeer op prijs is gesteld. Loom van de wevers. De Kern komt nogmaals terug op het loon van de wevers. Volgens haar zou dit loon teruggelopen zijn. De Directie zegt, dat dit punt op het Loon- bureau behandeld zal worden. Bezetting jeugdige arbeiders in de Batchingkamer. De Kern zegt, dat de jeugdige arbeiders bij de spreader-softener in de Batchingkamer wel de volle bezetting hebben, maar niet het volle loon. De Directie antwoordt dat dit werk is voor jeugdige arbeiders, doch dat door omstan digheden hier ook wel eens een oudere ar beider geplaatst wordt. Zij geeft toe, dat het beter is het tarief zo op te stellen, dat de ou dere arbeiders een toeslag ontvangen op het tarief van de jeugdigen, in plaats van dat de jeugdigen een aftrek hebben naar gelang van hun leeftijd. Wijziging werktijdregeling van Krasserij „Beek". De Kern komt nogmaals met het verzoek om met de afdeling Krasserij „Beek" in dag en nachtploegen te mogen werken. De Directie zegt, dat zowel om economische als organisatorische reden dit niet kan wor den toegestaan. Op een vraag van de Kern of het mogelijk is de kinderbijslag over het le kwartaal nog voor Palmpasen uit te keren, zegt de Direc tie, dat deze reeds maandag 19 maart zal worden uitbetaald. Vaststelling vakantiedagen. Terugkomende op het voorstel om met Goede Vrijdag en zaterdag voor Pasen te stoppen, vraagt de Kern om voor de vrij dagmorgen een halve collectieve snipperdag vast te stellen en voor de vrijdagmiddag en zaterdag de uitgewerkte uren te gebruiken. Bij de rondvraag vraagt het Kernlid van Weverij „Beek" of de arbeiders uit de late

Het Anker | 1956 | | pagina 3