Onze JQevue 18 Op 27 februari werd in de Leeszaal van het Parkgebouw de jaarlijkse leden vergadering gehouden van de Stich ting Pensioenfonds, de Afdelingskas en het Ziekenfonds. Ondanks de slechte opkomst van de leden was het een geanimeerde ver gadering. Na opening door de voorzitter, de heer H. Jordaan, werden achtereenvolgens de ver schillende fondsen behandeld. De notulen werden ongewijzigd vastgesteld, terwijl ook de jaarverslagen en financiële overzichten over 1955 zonder aanmerkingen werden goedgekeurd. Van de rondvraag werd een goed gebruik gemaakt en werden door de voorzitter verschillende vragen be antwoord en nader toegelicht. Betreffende het Pensioenfonds werd de vraag gesteld of het niet mogelijk is om de pensioneringsdatum van 30 juni en 31 de cember te veranderen in 1 maart en 1 ok tober, omdat men het niet prettig vindt midden in de winter met pensioen te gaan. De mening van de vergadering bleek hier over wel uiteenlopend te zijn. Dit gaf de leden verder aanleiding om te spreken over de hoogte van het pensioen, aangezien dit de reden zou zijn, dat verschil lende personen tegen de datum van pen sionering opzien vanwege het grote verschil van inkomen. Gevraagd werd of in verband met de te verwachten nieuwe wet voor de Ouderdomsvoorziening nog geen stappen ge- van de Stichting Pensioenfonds, de Afdelingskas en het Ziekenfonds. daan moeten worden om ook de pensioen uitkering te verhogen. Een suggestie werd gedaan om de extra pensioenpremie ad 50 cent per week, die gereserveerd wordt voor dit doel, te verhogen tot f 1.per week, waarbij tevens de hoop werd uitgesproken, dat de directie zich niet onbetuigd zal laten. De voorzitter antwoordde, dat dit punt ook in de bestuursvergadering aan de orde is geweest. Spreker adviseerde om in afwach ting van de nieuwe wet nog niets te doen, omdat men nog niet weet, wat deze zal in houden en hoe de verschillende groepen t.w. het Ouderdomspensioen, Weduwenpensioe^k en Wezenpensioen zullen geregeld worden^^ Op de vraag wat er gebeurt met de extra premie van 50 ct. per week van de personen, die inmiddels gepensioneerd zijn of ontslag genomen hebben, antwoordde de voorzitter, dat deze bedragen individueel genoteerd worden en aan de desbetreffende personen bij het verlaten van het bedrijf ter hand worden gesteld. Het financieel verslag over 1955 van de Af delingskas, waarvan aan belanghebbenden een overzicht is uitgereikt, werd op verzoek van de leden door de voorzitter uitvoerig toegelicht. Tenslotte werden betreffende het Zieken fonds door de administrateur nog enige vragen beantwoord over het verstrekken van steunzolen enz. Nog eens: t' Onze achtste bedrijfsrevue behoort weer tot het verleden en, nu de lente haar intrede heeft gedaan, is een nieuwe revue aan bod gekomen, die van de schoon maak. De huisvrouwen halen alles, wat los, en vaak ook wat vast zat, van zijn plaats en de mannen hebben gewoonweg geen le ven meer. Zij worden het land of de tuin in gedreven om te spitten, te poten of te zaaien met het gevolg, dat alles, zowel bin- nen als buiten een goede beurt krijgt. Zelfs de gemeentereiniging' doet ijverig mee en met extra ritten van de grote wagens wordt het vele afval weggevoerd naar de omgeving, waar misschien eens de plaats zal zijn van een waardig recreatieoord. Met deze inleiding bedoelen wij eigenlijk te zeggen, dat de tijd voorbij is, nog op onze revue terug te komen, doch het bijzondere succes, dat het gezelschap dit seizoen mocht

Het Anker | 1956 | | pagina 18