VLEKKEN J jubilea 11 Cacao en chocolade. Wanneer men een kop chocolade omgooit, spoel het tafellaken dan direkt uit in ko kend water. Voor zijden of wollen kleding stukken moet men wat voorzichtiger te werk gaan en niet direkt met kokend water be ginnen. U kunt eventueel ook de vlek boven een bak houden en er kokend water doorheen gieten. Is de vlek ingedroogd, dan eerst vóór het wassen de vuile plek met water en borax be handelen. ICarbonpapier. Deze vlekken kunnen wij direct van ons bureau, kleren of vingers verwijderen door middel van benzine (denk er om dat dit brandgevaarlijk is). Wanneer U zo'n vlek uit een kledingstuk haalt, vergeet dan niet de plek niet tè nat te maken en meteen droog te wrijven om eventuele kringen in de stof tegen te gaan. Celluloselak en lijm. Celluloselak kan zijnnagellak, auto- of vloerlak. Er zijn verschillende fabrikaten celluloselijm. Deze onderscheiden zich door een scherpe zuurtjeslucht. Al deze stoffen kunnen van textiel worden verwijderd met aceton. Er is echter een maar bij: niet alle textiel is hiertegen be stand; acetaatzijde b.v. lost op in deze vloeistof. Probeer dus altijd eerst, als dat kan, een lapje van de stof. Wordt de plek wat kleverig, begin er dan maar niet aan, want dan is het een hopeloos geval. Consumptieijs. IJsvlekken moeten direkt met water worden verwijderd, dan is er geen vuiltje aan de lucht. Is de vlek oud, dan moet deze eerst geweekt worden met water en borax. Is het prima roomijs, waar dus vet in zit, dan dient U eerst de vlek met tetra te be handelen alvorens U boraxwater gebruikt. Drukinkt. Mocht U eens drukinkt op Uw kleren krij gen, dan kunt U die verwijderen met ben zine. Ei. Eiwit alléén met koud water afnemen. Ge bruik dus nooit warm water, dan is het heel moeilijk te verwijderen. Ingedroogd eiwit kan, door er een natte lap op te leggen, weer week gemaakt worden en dan kunt U het alsnog verwijderen. Eigeel wordt met water en zeep uitgewassen. Glycerine. De meeste mensen denken, dat glycerine een vettige olie is, maar dat is niet waar. Glycerine-vlekken zijn gemakkelijk met lauw water te verwijderen. Grasvlekken. Deze kunnen worden verwijderd met een mengsel van twee delen spiritus of alcohol, één deel ammoniak en drie delen goed warm water (niet kokend). Het moet worden gebruikt als de vloeistof nog warm is, anders moet het voorzichtig verwarmd worden, door het in een bak met kokend water te zetten. Grasvlekken moet men zo mogelijk vooral niet laten in drogen. Trouwens deze raad geldt voor alle vlekken Verwijder ze direkt. Op 5 maart 1906 kwam J. W. IMMINK voor het eerst de fabriekspoort binnen, waarmee hij een begin maakte aan de halve eeuw dienstverband, die hij thans bij Ter Horst Co. N.V. heeft doorgebracht. Behoudens de eerste paar jaar, die hij ach tereenvolgens in de Handnaaierij en Spoe- lerij werkzaam was, heeft hij bijna al die ja ren in de Sterkerij gewerkt. Als sterker heeft hij in deze afdeling zijn sporen dan

Het Anker | 1956 | | pagina 11