5 Hierna worden enkele vragen, die in de vo rige vergadering gesteld werden, beant woord. Ie. De klacht over de werkverdeling in de afdeling Naaierij is met het Kernlid mei. Nieuwenhuis afgehandeld. 2e. Betreffende de opmerking over het loon va neen jeugdige arbeider in de Weverij zegt de Directie, dat deze persoon be taald wordt volgens het hiervoor vast stelde leerlingschema, waarin ook met de leeftijd rekening gehouden wordt. 3e. Aan het verzoek om voor arbeiders die bij reparaties van de machines in de Bat- chingkamer behulpzaam zijn, een over all beschikbaar te stellen, zal worden voldaan. Vervolgens deelt de Voorzitter mede, dat voor de nieuw te bouwen Weverij in Holten _grond is aangekocht. ^fcetreffende de levertijd van de nieuwe li- ^nioleumgetouwen, zegt de Voorzitter, dat de ze in september kunnen worden verwacht. De oorzaak van deze lange leveringstiid is, dat deze getouwen on speciaal verzoek ge maakt worden naar de hier in gebruik zijn de getouwen. Terugkomende op de regeling van het zie kengeld, waarover in de vorige vergadering gesproken is, zegt de Voorzitter, dat thans een schrijven is ontvangen waarin aan de bedriiven. die voorheen een gunstiger rege ling hadden, wordt toegestaan deze regeling te handhaven. De Directie heeft toegezegd om met, terug werkende kracht vanaf 1 januari j.l. weer voor gehuwden en kostwinners de oude re geling betreffende de wachtdagen in te voeren. Betreffende de kwestie met het Kernlid Markvonrt heeft een bespreking plaatsge had met, het hoofdbestuur van „Unitas". In een volgende uitgave van haar blad zal ..TTnitas" terugkomen op het destiids ge plaatste artikel over dit geval. Verder is men overeengekomen dat er voor de afde- •ng Kalanderij alsnog een verkiezing voor en Kernlid zal plaatshebben. Hierbij is ech ter benaald, dat er minstens twee kandida.- ten gesteld worden, zodat er gestemd moet worden. Eén van deze kandidaten kan Mark voort zijn. Hierna gaat men over tot het bespreken van de agendapunten. Stoeltjes voor de Naaierij. Op een vraag naar de stoeltjes voor de Naai erij, zegt de Directie dat hiernaar nog eens geïnformeerd zal worden. Overalls voor vuil werk. Terugkomende op het antwoord betreffen de het beschikbaar stellen van een overall voor vuil werk bij machinereparaties in de Batchingkamer meent de Kern, dat het over weging verdient om deze regeling voor alle afdelingen toe te passen. De Directie zal laten onderzoeken in hoe verre voor andere afdelingen hiervoor ter men aanwezig zijn. Beloning minder-valide arbeiders en draaiers van de Timmerkamer. De Kern meent dat het loon van de ar beiders die om gezondheidsredenen in de buitenploeg werken, te laag is. De Directie zegt dat bij het vaststellen van deze lonen rekening is gehouden met de behoefte en dat juist daarom vorig jaar de lonen van deze arbeiders opgehaald zijn. Zou men deze lonen nog meer verhogen dan krijgt men weer ontevredenheid bij de an dere arbeiders, die zich dan beroepen op het meerdere werk dat zij verrichten. Op de vraag of dit niet uit sociaal oogpunt bezien nog eens te overwegen is, antwoordt de Directie dat dit in grote mate gedaan wordt, omdat in deze gevallen de prestaties beslist buiten beschouwing gelaten worden. Betreffende de houtdraaiers, die volgens de Kern ten opzichte van de timmerlieden te laag betaald zouden worden, zegt de Direc tie "dat dit besproken zal worden. Verder worden hierbij nog enkele gevallen genoemd, waarbij volgens de Kern de loon- verhoudingen niet juist zijn. De Directie zegt, dat deze gevallen nader bekeken zullen worden. Rondvraag. Met het oog op de nieuwe Weverij voor breeddoek wordt gevraagd of de touwbazen, die hier zullen worden aangesteld, niet in gewerkt moeten worden om straks op de hoogte te zijn met de nieuwe machines. De Directie antwoordt, dat dit inderdaad zal gebeuren zo gauw de monteur van de fabriek, die deze getouwen levert, hier komt. Gevraagd wordt of men na de periode van 6 weken nog langer in de Spoelerij moet overwerken en zo ja, of hiertussen dan één week niet overgewerkt wordt, zoals bij de regeling van de Algemene Vergunning geldt. De Directie zegt, dat men hier geen reke ning mee behoeft te houden omdat de lo pende vergunning rechtstreeks bij de Ar beidsinspectie is aangevraagd en aanslui tend verlengd kan worden. Het laat zich echter aanzien, dat na vol gende week met het overwerk voorlopig ge stopt kan worden.

Het Anker | 1956 | | pagina 5