KERNVERSLAG 4 hem spijt, dat hij om gezondheidsredenen zijn functie als Kernlid heeft moeten neer leggen. „Wij willen niet nalaten hem bij deze har telijk te bedanken voor al het werk, dat hij als Kernlid voor het bedrijf heeft gedaan", aldus Nieuwenhuis. Aangaande Markvoort zegt spreker dat hij hoopt, dat deze in de toekomst nog weer aan het Kernwerk zal kunnen deelnemen. Voor het werk dat Markvoort eerst als woordvoerder van de Kern en later als Kernlid heeft verricht, zegt spreker hem dank. Werkverdeling Naaierij. Op verzoek van de Kern zal de klacht over toewijzing van de zakken aan de meisjes nader onderzocht worden. Promotiekansen in de Krasserij. De Kern meent dat sommige arbeiders in de Krasserij te weinig verdienen. Deze per sonen vallen nog altijd onder groep II en worden door onvoldoende promotiekansen geremd met hun loon. Zij vraagt om de lonen van deze arbeiders te verhogen. De Directie zegt, dat dit niet mogelijk is, omdat men voor hetzelfde werk niet aan iemand met meer dienstjaren een hoger loon kan geven dan aan arbeiders die min der dienstjaren hebben. Verder ligt het in de bedoeling om in deze afdeling' enkele jongere arbeiders aan te stellen, waardoor de oudere arbeiders een hoger betaald werk kunnen krijgen. Dit is voor het eerst dat dit verzeek ter sprake komt. De Directie stelt daarom voor dat de desbetreffende personen dit eens met de baas bespreken, die dit dan aan het kantoor kan doorgeven. Nieuwe ziekengeldregeling. De Kern zegt dat bij de nieuwe ziekengeld- Aanwezig de herenH. Jordaan, B. Ligten- berg, H. Nieuwenhuis, Joh. Geerling, J. H. Seppenwoolde, G. Mensink, J. H. Nijland, M. Kreijkes, Joh. Waanders, M. Meijerink, regeling, die per 1 januari j.l. in werking is getreden, bepaald is, dat één wachtdag moet worden doorgemaakt. Zij vraagt of voor ons bedrijf niet de oude regeling gehandhaafd kan blijven, omdat zij vernomen heeft dat bedrijven, die voordien reeds een gunstiger regeling hadden, er met de nieuwe regeling niet op achteruit behoefden te gaan. De Directie merkt op dat van de Bedrijfs vereniging een schrijven is ontvangen, waarin is vastgesteld, dat voor alle bedrij ven één wachtdag moet worden aangehou den en dat men hiervan niet mag afwijken. Zij vindt het echter prettig te horen dat men constateert dat Ter Horst Co. N.V. wel een gunstiger regeling tot dusver heeft gehad en niet ten achter is bij andere be drijven. Samenwerking in het bedrijf. Gezien de soms moeilijke positie van d^^ Kernleden zou de Kern graag ook in z^^ verre medewerking hebben, dat zij in zaken die hen raken gekend worden. Het is n.l. zo, dat men in bepaalde gevallen de arbeiders niet van antwoord kan dienen, omdat men niet op de hoogte is. Om een grotere samenwerking onderling te bevorderen is het beter dat de Kernleden met de diverse moeiijkheden op de hoogte worden gebracht. De Directie zegt, dat zij begrijpt dat het moeilijk is alle arbeiders tevreden te stellen, en zij zal zoveel mogelijk trachten de Kern leden in die gevallen te betrekken. Bij de rondvraag word geïnformeerd naar het werk en loon van een jeugdige arbeider uit Weverij „Beek". Het Kernlid van de afdeling Batchingka- mer vraagt om een overall beschikbaar te stellen voor de arbeiders die in de late ploeg behulpzaam moeten zijn bij het repareren van een machine. Hierna sluiting. d.d. 8 felrrnari 1956 J. H. Borghuis, G. J. Borghuis en G. W. Borghuis en de dames L. Dreijer en H. Nieuwenhuis. De notulen werden ongewijzigd vastgesteld.

Het Anker | 1956 | | pagina 4