Repliek van de Friezenberg 21 nder de titel „Het menselijke in het dier" plaatsten wij in ons vorig num mer een artikel, waarin werd beschre ven hoe bij het leggen van de eerste steen voor een monument ter ere van de plaatselijke afdeling van de Dierenbescher ming ongeregeldheden ontstonden tengevol ge van de verschijning van dierenbescher mers, gehuld in bontjassen. Dat de inhoud van dit verslag diepe indruk heeft gemaakt op de dierenwereld, blijkt wel uit een brief, welke de redaktie van „Het Anker" één de zer dagen mocht ontvangen van de Dieren- raad op de Friezenberg. U gelooft toch nog wel in sprookjes „Natuurlijk niet", zegt U. „In deze 20e eeuw laten we ons geen ^yprookjes meer op de mouw spelden; we ^Bjn nuchtere mensen Tviaar vergeet nu eens even, dat U in deze moderne eeuw leeft en verplaatst U eens tussen de dieren van de Friezenberg en be denkt, dat schrijvers van sprookjes hun fantasieën ontlenen aan de werkelijkheid; U vindt er altijd weer de nuchtere waar heid in. Wij laten daarom hieronder de die renwereld aan het woord en publiceren de door ons ontvangen brief: „Terwille van de zuiverheid van ons gewe ten veroorloven wij ons enige opmerkingen te maken, welke het relaas van Uw verslag gever in een duidelijk daglicht stelt. vVij begrijpen nu wie de man was, die door onze sparrentop-waarnemer als vreemdeling werd gesignaleerd. Hij meldde hem als een- voor-ons-volkomen-vreemde, gezeten op een boomstam met papier en potlood in de hand. Hij droeg een breedgerande hoed, een „le deren" gordel om het middel, die kennelijk voor de show dienst deed, en de voeten be schermd door „lederen" schoenen, terwijl hij bovendien een „lederen" tas bij zich droeg, waar hij later z'n papieren in weg- «opte. Deze man bleek Uw verslaggever te jn. Wij willen in de eerste plaats deze verslag gever prijzen voor zijn goede wil om de taal der dieren te willen verstaan en deze over te brengen aan zijn medemensen. Wij prij zen hem echter slechts tot het moment, waarop hij de aankomst der mensen-dele gatie beschrijft. Dan besluipt ons het gevoel, dat er wellicht een van het pad der waarheid afgedwaalde journalist aan het woord is, wiens perskaart wegens het ge ven van opruiende voorlichting dient te worden ingetrokken. Nee, mijnheer de jour nalist, zó komt U er niet U vestigt in Uw publikatie de aandacht op anderen om zelf tot op zekere hoogte aan onze kritiek te ontsnappen. Aangezien wij zoals onze vo gels juist alles van grotere hoogte be schouwen is het ons dus opgevallen, dat U eveneens de in Uw artikel „gewraakte kle dingstukken" draagt, al is het dan alleen maar om de voeten droog te houden. Voelt U de fijne nuance Nee, mijnheer, als U boter op Uw hoofd hebt, kunt U beter niet in de zon gaan zitten. Wanneer U wer kelijk iets met het lot der dieren op hebt, zoudt U reeds bijna een jaar lid van de plaatselijke afd. van de Dierenbescherming zijn, maar, voor zover onze inlichtingen strekken, is dit nog niet het geval. Tot zo lang zullen wij zorgen, dat ongewenste ele menten in het vervolg onze vergaderingen en bijeenkomsten niet meer kunnen bijwo nen. Als vrienden willen wij U echter de vliegende vlerk reiken. Wij hebben voor U geïnformeerd en kunnen U mededelen, dat het lidmaatschap van de Vereniging voor Dierenbescherming f 3.per jaar bedraagt. Beperkingen ten aanzien van het dragen van in oorsprong dierlijke kledingstukken en schoeisel zullen U niet worden opgelegd! In dank voor de plaatsing van deze repliek, tekenen wij De Dierenraad". Hieronder laten wij nog enige punten vol gen, welke ons van de zijde van de Nederl. Vereniging tot Bescherming van Dieren ben bereikt 12 zwervende en gewonde honden werden in Rijssen van de straat genomen. Waar no dig kregen zij een behandeling van de die renarts. Er werd voor deze dieren een te huis gezocht engevonden. Tijdens de achter ons liggende zware vorstperiode werd op verschillende plaatsen regelmatig vogelvoeder gestrooid. Er is toezicht op de veemarkt ten aan zien van de behandeling van de dieren. Bij de scholen zijn nestkastjes aange bracht om de belangstelling en de liefde voor de vogels bij de jeugd te wekken. Voor de schooljeugd werd op 5 maart een zeer leerzame film over dierenbescher ming vertoond. Op 13 februari hield de heer Van der Zee, die hier in Twente grote bekendheid geniet als verslaggever en tekenaar, een zeer interessante lezing over roofvogels.

Het Anker | 1956 | | pagina 21