Muziekvereniging 20 kluiten; we waren juist in een discussie hierover gewikkeld, toen de luidspreker iets over Zutphen zei. Zutphen was weer wat dichter bij Rijssen en dus holden we de wachtkamer uit. En inderdaad vertrok er een blauw diesel tje op halve kracht naar Zutphen met be stemming Hengelo. In Zutphen moest het dappere machientje het opgeven en daar stonden we weer. We wilden ons reeds in de richting van de erwtensoep begeven, toen er bekend gemaakt werd, dat de trein voor DeventerZwolle in aantocht was. Alsof er niets aan de hand was daverde even later een sneltrein binnen uit Maastricht, die ons in korte tijd naar Deventer bracht. Gewoontegetrouw gingen we weer de wacht- U kent natuurlijk allen onze muziekvereni ging Wilhelmina, die ten nauwste verbon den is met Ter Horst Co. N.V. En mis schien weet U ook, dat sinds april 1955 een nieuwe dirigent voor het corps staatde plaats van dhr. Sommer Sr. werd toen in genomen door ondergetekende. Met veel ambitie zijn mijn muzikanten aan het studeren geslagen; het eerste offi ciële concert onder de nieuwe leiding moest immers klinken als een klok. De keuze viel op „Peer Gynt". „Peer Gynt" is een drama van de beroemde Noorse schrijver Henrik Ibsen. Zijn even be kende landgenoot, de componist Edvart Grieg, schreef hierbij in 1874 de muziek. Voor dit concert zijn twee uitstekende kun stenaars geëngageerd en welde declamator Cor Breed uit Amsterdam en de sopraanzan geres Wieb de Rook uit Den Haag, terwijl „Wilhelmina" de illustrerende muziek ver zorgt. Met groot succes is „Peer Gynt" te Amsterdam gegeven en ik introduceerde dit werk in Almelo, Oldenzaal en Goor voor een geestdriftig publiek. Op 7 april zal het concert van „Wilhelmi na" plaatsvinden en wij hopen, dat „Peer Gynt" in Rijssen dezelfde volle zaal zal trek ken als elders het geval was. Wij verwachten, dat U ons niet in de steek zult laten; „Wilhelmina" is de oudste van de aan de fabriek verbonden verenigingen (opgericht in 1898) en verdient aller steun. En geen betere steun dan de morele, die zich uit 'in het tonen van belangstelling voor el- kaars liefhebberijen. U, leden van allerlei kamer binnen, waar een bekend aroma on ze neus streelde. De eerste mededeling, die wij hier opvin gen was, dat de sneltrein uit Den Haag voor Enschede 40 minuten vertraging had; even later was dat 50 minuten en tenslotte bieek de vertraging een uur te zijn. Hierop behoefden wij echter niet te wachten, er bleek nog een treinstel beschikbaar, dat als boemel naar Enschede kon dienen. En zo kwamen we toch nog in Rijssen, zij het dan pas tegen 11 uur. Toen we onze woning binnenstapten ro ken we een heerlijke geur. Het waren de hyacinten op glas in volle bloei, die ons vertelden, dat 'het toch lente zou worden. C. V. ontspanningsverenigingen, vindt het ook vast prettig als velen Uw prestaties komen aanmoedigen en bewonderen. En muzikan ten zijn in dit opzicht niet anders; ook zij glunderen bij het zien van veel publiek en zetten hun beste beentje voor. Misschien bent U niet muzikaal, maar dan houdt U wellicht van toneel en declamatie wel, deze avond biedt „voor elck wat wils". Want de hoofdpersoon, de eenvoudige Noor se boerenjongen Peer Gynt, wordt in aller lei situaties uitgebeeld, terwijl verder enige andere steeds terugkerende figuren de aandacht vragen. Het verhaal beschrijft min of meer zijn levensloop tot aan zijn levensavond. Door het hele stuk heen loopt de scheme tekening van zijn karakter en de ontwikke ling daarvan. A. Sommer. Iets voor onze gepensioneerden? Een groepje Rijssense dames wil aan al^ bejaarden van Rijssen enige georganiseerde gezelligheid verschaffen, door eens per week een theemiddagje te beleggen. Om dit goed te kunnen voorbereiden willen de dames graag weten, hoeveel mensen voor een der gelijk uurtje van gezellig samenzijn voe len. Daarom vragen wij belangstellenden onder onze lezers, zich hiervoor op te ge ven op het kantoor of aan de Huishoud school. In het volgend nummer hopen wij in staat te zijn met bijzonderheden te komen.

Het Anker | 1956 | | pagina 20