VRIJETIJDSBESTEDING HET PROBLEEM VAN DE Huishoudschool T) ankbetuiging en 16 0nlangs ontmoetten wij iemand, die meende het probleem van de vrije tijdsbesteding effectief te hebben op gelost. Hij heeft de vrije-tijdsbeste- ding tot zijn beroep gemaakt, d.w.z. hij be steedt de vrije tijd van een ander en wordt er nog voor betaald ook. Ofschoon hij ons dit niet met zoveel woor den heeft verteld, kunnen wij ons inden ken, dat Chiel de Boer zich gedwongen voelt het hier aangeroerde probleem aan een diepgaande studie, wellicht zijn levenswerk, te onderwerpen. Immers wanneer men van hem verneemt, op welke wijze zijn agenda voor 1956 is samengesteld, dan is het duide lijk dat alleen hij, die voor zijn vrije tijd em plooi vindt, een kans heeft door het leven te worstelen. De zak-agenda van deze talentvolle humo rist en zanger van het levenslied bevat noodzakelijkerwijs meer verklarende tekst dan werkdagen, want van de laatste kent hij er maar één. Zijn redenatie is als volgt 1956 telt 366 dagenper etmaal zijn wij ge wend slecht 8 uur te werken, dat is dus 1/3 gedeelte van de beschikbare tijd. In feite kunnen we dus maar 1/3 x 366 122 dagen werken122 Nu gaan we eens kijken hoeveel da gen hier afvallen: 52 zondagen plus 52 zaterdagen 52 plus 26 78 7 vakantiedagen plus 7 snipperdagen 14 9 dagen verzuim wegens ziekte (vol gens recente statistische gege vens over Nederland) 9 9 algemeen christelijke feestdagen 9 7 verjaardagen v. h. Koninkl. Huis 7 1 Nationale feestdag 1 1 Verkiezingsdag 1 Allerheiligen, om geen stiefkinderen te maken 1 Oudejaarsdag, om te bezinnen 1 121 121 resteert 1 werkdag We vragen ons in gemoede af hoeveel werkdagen 1955 heeft geteld voor onze ge achte humorist, want 1956 is immers een schrikkeljaar en dus één dag langer dan 1955. Dat er ergens iets niet klopt, achten wij wel waarschijnlijk, maar dat mag geen afbreuk doen aan onze bewondering voor de prettige wijze waarop Chiel de Boer, zowel voor de radio als op het toneel, meL zijn „vrije tijd' omspringt. Overigens gelfl ven wij wel, dat de meeste mensen het ei over eens zijn, dat het begrip „tijd" op zichzelf nogal onhandelbaar is, maar dat het pas een betekenis gaat krijgen, wan neer wij het zien in verband met de mate waarin wij deze tijd op zinvolle wijze heb ben doorleefd. En het is helaas zo, dat hoe meer vrije tijd wij krijgen, hoe groter de vraagstukken voor velen worden om deze tijd nuttig te besteden. Misschien is het daarom ook maar beter, dat wij onze vrije tijd beperkt weten tot een redelijk aantal dagen verspreid over het gehele jaar. Wij gevoelen ons daar tenminste gezond bij. Heel plezierig is dit seizoen de kookcursus voor getrouwde vrouwen begonnen. In het najaar zal weer een nieuwe korte kookcur sus voor getrouwden beginnen. In het huishoudklasje voor 14-jarigen zijA ook meisjes uit Holten en omgeving gw plaatst. Voor de mooie fruitmand die ik tijdens mijn ziekte van de Directie van Ter Horst Co. N.V. heb ontvangen, zeg ik hartelijk dank. R. v. d. MAAT (Spoelerij").

Het Anker | 1956 | | pagina 16