^iankate-ZwoIIe v.v. I 1 3 de Directie hartelijk voor het mooie hor loge dat hem aangeboden werd. Rozendom trad op 1421906 bij Ter Horst Co. N.V. in dienst als spoeler. In 1920 ging hij naar de Weverij, waar hij in 1939 bevorderd werd tot touwbaas. In 1946 werd hij overgeplaatst naaf de Spinnerij, waar hij tot 1950 heeft geholpen bij het mo derniseren van het machinepark in deze af deling. Op 651950 werd hij aangesteld als baas in de Voorspinnerij van de Kam- garenfabriek, waar hij nog werkzaam is. Rozendom heeft een mooie staat van dienst achter de rug en wij wensen hem verder nog een prettige diensttijd toe. ls twee mensen getuigen zijn van één gebeurtenis en ze moeten er een verslag van geven, dan is het dikwijls komiek op te merken, hoe verschillend ze de dingen gezien blijken te hebben. Het is een algemeen bekend ver schijnsel, en we maken ons sterk, dat heel wat politiemensen en leden van de rechter lijke macht er vroegtijdig grijze haren van hebben gekregen. We hebben dit nu eens mooi in eigen kring kunnen nagaan. Immers, in het begin van februari, toen het kwik in de thermometer niet wist hoe gauw het tot haast 20 gr. C. onder nul moest dalen, trokken vier stoere lieden van Ter Horst er gezamenlijk op uit om op de schaats naar Zwolle te trekken, en terug. Ze bonden hun schaatsen onder bij 't Hankate, aan de weg van Nij verdal naar Ommen, en daar bonden ze later ook weer af. Zo schaatsten ze ettelijke tien tallen kilometers over het Overijssels ka naal; inderdaad een flinke schaatstocht. En twee van de vier kwamen zowaar over de brug met een stukje proza over hun bele venissen Hier komt dan het verhaal van één van hen IJSSNIPPER Een telefoontje bracht ons op de hoogte, dat er een kans was om mee te rijden naar een punt, vanwaar je starten kon voor een behoorlijke schaatstocht. Op het afgespro ken adres staan reeds twee rustige jon gens klaar voor vertrek. Het goed onder houden Volkswagentje neemt ons vieren behaaglijk op en we rijden. Bij een reeds eeuwenoude vestiging aan het water en haar brug, wordt de haast nog nieuwe wagen keurig met de neus in de wind ge plaatst en binden wij onze glijders onder. Als de beste rijders eenmaal voor liggen sluit ik me verbeten aan. Het mooie win terse landschap heeft vanaf het ijs een aparte bekoring. Tussen het blauwwazige van geboomte zie je dan een wit boer derijtje of een oude havezate. Een brug brengt gelegenheid de leden wat te strek ken, waar ik persoonlijk wel terdege naar verlang. Een van onze groep weet ons diverse dingen uit de streek goed te ver tellen en zo blijft het bekoorlijk en inte ressant. Maar, de wind wil ons persé de andere kant uit hebben. Om bij het licht te kunnen rijden, overleggen we' dan ook om bij de Ganzepannebrug terug te keren. Overal zie je mensen rijden met dat echte blijde in de ogen, wat ontspanning slechts brengt. De jeugd buit haar vrijheid uit door al rijdend met een balletje capriolen uit te halen. Het ijs is behoorlijk goed en met wat hulp van de nu iets gedraaide wind glijden we rustig door, tot we in Le- melerveld „gelukkig" even wat kunnen drinken. In een gulle bui tegenover onszelf, gaan we zelfs iets op een bord laten aan rukken. De koffie heeft ons intussen wat opgemonterd. Het gaat nu best, lekker royaal in de stoel hangend, genieten we van een rokertje. Rustige muziek en de

Het Anker | 1956 | | pagina 13