CJedecoteetd 9 Mej. Ruiterkamp ontving op dezelfde dag van haar afscheid de bronzen medaille in de Orde van Oranje-Nassau. Deze datum was wel heel gelukkig gekozen omdat zij hiermee een werkzaam leven afsluit en als de kroon op haar werk deze decoratie mocht ont vangen. Op 3-3-1914 trad zij in dienst van Ter Horst Co. N.V., waar zij als spinster vele jaren werkzaam is geweest. Jarenlang is zij als hoofdklossenafneemster werk zaam geweest en zij heeft deze taak met veel tact en tot grote tevredenheid van haar superieuren verricht. Een goed woord op z'n plaats, doch ook een flinke „tik" als dit nodig was maakte haar bemind bij de jongere garde. Zij heeft dit werk dan ook voortreffelijk verricht. Op het kantoor werd zij door de Directie gehuldigd, haar met deze hoge onderscheiding hartelijk ^gelukwenste. De heer Jordaan dankte haar voor de prettige manier waarop zij haar taak volbracht heeft. Het was een prettig onderhoud, vooral omdat „Miene" die wel van de tongriem gesneden is, ook alles nog van de zonnige kant beziet. Wat is dr in Riessen de leste tien joar Al neet an de stroatne gebuurd. De veeldkejkes hier, en de broabaanders doar Zint principoal vuur'n diens ofekuurd. At no het meziek eens duur Riessen hen blüs Dan hoowt ze gin skrik oet te stoan, Det den keal met det hoorn een poar taane velus, Zo det vrooger wal mangs is 'egoan. Want doew warn de stroate neet zoonder gevoar Vuur meziekkeals met d'oogne op 't beukn, MÊbJant treudn z'in ne koele dan warn z'dr met kloar ^(Pn gin kaans um fesoenlijk te vleukn. Nee, de streutjes zint kaant, mooie tegel de langs Wat buskes en bloomn hier en doar; Iej moarket det Riessen ne stad wodt zo gangs, Vuural aj eens kiekt noar de Hoar. Den ken iej verdoriejan hoaste neet wier Zo modern, met dee deftige stroatn Met dahlia's en reuskes te lier en te zwier Zo vuil' as dr efkes konn loatn. De Hoar is biej vrooger neet meer te ve'gliekn. Zo niejmoods is alls an'eleg D ooie huuskes dee stoat er verstomd van te kiekn En weet met zik gelven gin weg. En dan denkt oew de Hoar Vuur ne goo fieftig joar Met de dikk' eekne beume d'r langs Doar achter steun daagns De oole boernwaagns En de skoolwichter hadd'n het doar gangs. Zatn de beume vol blaa Koj der goan in de skaa Met geglenster van lech duur het dak In nen tunnel van greun Woer 't gin drokte besteun Gung nog alles op zin dooje gemak. Gin geknal van motoorn Det oew knettern in d'oorn Het verkeer gung met wage en peerd En met kruuwaagns of koarn Koj de koopleu zeen skoarn Dee 't fietsen nog nooit haddn 'eleerd.

Het Anker | 1956 | | pagina 9