Ontspanning 10 Heele stotkoarn vol met appeln Brach Roo Toone hier an de man Kettellappers, sckeerensliepers Kumn doar oarns oet 'n Mos vandan. Munsterkloompe kümn oet Enter Mooje parapluus oet Goor, Brekbre woar en pütt' en panne Vennekeals en boern met stro. Doar was aalt wat op de stroate Wiew' en wichter op de been Lachen, vroagn en been en knibbeln Iej hebt nog nooit zon spil 'ezeen. En noa zonnen dag at de zunnen in 't Wessen De keals oet de leemkoel' en 't venn' hef 'ehaald Dan is 't op de Hoar in nen plagnhoop um'n bessen Doar smiet ze zik daal' at de hoed eur bevaalt. Doar wodt er verhaandeld un règn en de dreugte De staand van 't gewas en de pries van ne koo Doar hooldt ze mekoar met het niejs op de heugte En doot ze verhaaln oawer meer as rech too. Ook warn in dee tied de leu vuile meer ééne In teegnslag en nood konn ze rekn op mekoar Het lewn was dr sober en proonk neet te veenen En toch al met al ne gelukkige Hoar. De tied heul gin staand en de leu net zo min Um 't oole te truurn - och wat hef het vuur zin. Meer wee 't dr as wich op de Hoar hef künn spülln En hee zut ne no wier... den zol ha'dop künn gülln. Gerrat van Drees. aat mij U eerst vertellen, waarde lezer, dat wij de feestdagen en de eerste weken van dit nieuwe jaar hoofdzakelijk onder de wol of achter de rood gloeiende kachel hebben doorgebracht vanwege de griep. Je ligt daar maar te liggen, telt de bobbeltjes aan de zoldering en op het behang totdat die bobbeltjes en het patroontje in het behang zich gaan ver vormen in allerlei gedaanten, die alsmaar op je af schijnen te komen. Een troost is het in zulke omstandigheden vele vrienden te hebben die je trouw komen bezoeken en die je allerlei middeltjes aan de hand doen om in „no time" weer op te knappen. Aanvankelijk heb je nog weerstand, maar al spoedig begin je met een enkel middeltje, dat als „geen goud zo goed" wordt aangeprezen, te proberen, Je kunt immers nooit weten Natuurlijk pik je eerst wat je het beste ligt, in dit geval een groot bierglas, half vol cognac, veel suiker en heet water. Na drie avonden is de fles leeg en de toestand onveranderd. Dan maar een ei, geklopt met warme melk en veel suiker. Resultaat nihil. „Maar daar hoort een flinke scheut brandewijn in", is het advies van een ander en dat doe je dan maar. Noppes Daarna kwamen aan de beurt „grieppoeders", speciaal voor de patient samengesteld, biergistpillen, kininetabletten, A.D.-druppels, Halitran-druppels, staalpillen, ge weer-olie, Davitamon 10, vitaminetabletten C, maar het griep-duveltje zat op de rand van ons ledikant en lachte. Toen zijn we overgegaan naar een heel oud familie-recept van één van onze vriende™ Crème de Tartre, daarna Tonic met een flinke scheut „zeer oude", uitgeperste citroenen met heet water, leidingwater met enkele druppels jodium (recept voor alle kwalen, volgens één van onze kennissen) Als laatste hebben wij borst en rug laten insmeren met een dikke laag belegen reuzel waarover een laag grauw papier. En het griep-duveltje maar lachen. Toen werd het ons te veel en hebben wij onze

Het Anker | 1956 | | pagina 10