A/iko -mijmetinaen 6 nerij te werken. Hij bleef echter weigeren, zelfs nadat hem door het Kernlid Nieuwen- huis het onjuiste van zijn handeling onder het oog werd gebracht. Wel erkende hij bij dit gesprek dat hij fout handelde, doch hij zegt, dat hij niet van plan is om op z'n be sluit terug te komen en dan maar liever ontslag neemt. Hierna is op het kantoor nogmaals getracht hem te overtuigen van zijn zonderlinge han delwijze, doch zonder succes. Op zijn ver zoek werd hem met ingang van dezelfde datum ontslag verleend. Nieuwenhuis bevestigt bovenstaande en zegt, dat hii Zonnebelt geadviseerd heeft z'n houding te herzien omdat hij ongelijk heeft. De Kern kan zich volkomen met de ge dragslijn die van bedrijfszijde gevolgd is, verenigen en stelt voor om in verband met de in omloop zijnde praatjes de juiste toe dracht van dit geval in het eerstvolgende „Anker" op te nemen. Aldus wordt besloten. Namens Lankamp, die verpleegd wordt in Amersfoort, dankt Borghuis de Directie en Kernleden voor het bezoek van een depu tatie van de Kern en voor de fruitmand die hij heeft ontvangen. Verder informeert men hoe het staat met de overwerkvergunningen voor de afdeling Spoelerij en Naaierij. De Directie zegt, dat de Kern op de hoogte zal worden gehouden als men na afloop van de vergunning nog langer zal moeten over werken. Een verzoek om inlichtingen over de ver houding van het loon tussen oudere en jon gere meisjes zal nader onderzocht worden. Volgens de Directie is het niet onmogelijk dat in bepaalde gevallen een jonger meisje meer verdient dan een oudere. Het betref fende geval zal echter nader bekeken wor den. Tenslotte wordt nog geïnformeerd naar de tarifiëring van het werk van de beslag makers. De Kern zegt, dat door de betreffende ar beiders hierom reeds vaker gevraagd is. De Directie zegt toe naar dit geval te zullen informeren. Rondvraag. Bij de rondvraag zegt het Kernlid van de Weverij, dat de wevers van de linoleum getouwen zeggen, dat hun loon is teruggelo pen. Spreker vraagt de Directie om te willen laten onderzoeken of dit zo is. De Directie zegt, dat theoretisch het loon zelfs hoger kan zijn dan in twee ploegen dienst, doch dat punt haar aandacht zal hebben. Verder verzoekt spreker om bij verande ring van ploegen werk enz. dit tijdig bekend te maken. A Betreffende een vraag over de orderpositi™ zegt de Directie dat men hierover in het algemeen niet ontevreden kan zijn. Voor de 64" getouwen is minder werk, doch voor de 92" getouwen is een grote order bin nengekomen, reden waarom ook tijdelijk in drie ploegendienst gewerkt moet worden. De klacht over de verlichting op de overloop bij de Naaierij zal doorgegeven worden aan de technische afdeling. Tenslotte wordt nog eens gesproken over het beboeten van telaatkomers. De Directie geeft toe, dat het voor iemand die anders nooit te laat komt, niet prettig is, dat hij beboet wordt, doch het is ook moeilijk om voor deze personen een uitzon dering te maken, aangezien dit met het uit zoeken te omslachtig wordt. Verder wordt de boeteregeling die hier geldt voor telaatkomers erg soepel uitgevoerd. Hierna sluiting. ,,'t Zal me eens benieuwen wat het dit jaar weer wordt", gromt Sinterklaas tegen z'n secretaris. Als je hem voor het eerst mee maakte zou je denken, dat hij niet al te best te spreken was, maar dat was geens zins het geval; Sinterklaas was niet zo jong meer, vandaar dat zijn stem een beetje toon loos was geworden. „Ik herinner me nog goed", hernam hij, „de eerste keer dat ik er mee begon, nu ruim 1500 jaar geleden. Ik was toen nog jong en voor avonturen wel te vinden. In 't Spaanse stadje waar ik woonde ging alles rustig toe. Er werd niet hard ge werkt en er werd niet veel verdiend. Kort om, er zat niet veel leven in dat stadje. Nu wil het geval, Ik meen dat het in 440 was, dat bij een bestuursverkiezing van de verenigde gilden de oude Barbados uit de voorzitters-

Het Anker | 1955 | | pagina 6