J9lj de Qaatw 23 Ihoewel bij het verschijnen van dit nummer van het „Anker" on ze gedachten niet in de eerste plaats bepaald zijn bij de voltooi ing van het jaar 1955 en het begin van een geheel nieuw jaar, menen wij er goed aan te doen even te blijven stil staan bij deze gebeurtenis, die toch door de meesten van ons beleefd wordt als een mijl paal in ons leven. Deze uitgave van ons personeelsblad staat in het teken van de viering van het Kerstfeest, waarop wij ons ^hn deze dagen met blijdschap voorbereiden; ^^erstmis is immers één van de hoogtepun ten van onze Christelijke beschaving. Niet temin vinden we echter aanleiding reeds thans enige woorden te wijden aan de ko mende jaarwisseling. Bij het verstrijken van de laatste dagen van dit jaar en het naderen van het nieuwe jaar plegen wij ons af te vragen, wat wij van het achter ons liggende jaar heb ben gemaakt. Op oudejaarsdag werpen wij een blik terug op hetgeen wij in 1955 heb ben verricht. Het spreekt welhaast vanzelf, dat wij, al onze goede voornemens ten spijt, ook in het afgelopen jaar niet zonder te kortkomingen zijn geweest. Stellig zullen wij onszelf ogenblikken in het achter ons liggende jaar kunnen aanwijzen, waarop wij beter hadden kunnen handelen. Wij zijn er op dat moment diep van doordrongen, dat ons menselijk optreden op meerdere mo menten is ten achter gebleven bij de doel stellingen, die wij ons vooral aan het begin van een nieuw jaar voorhouden en in ons zelf doen wij een belofte om te trachten het in het volgende jaar nu toch eens beter te proberen. Tot zover de zelf-kritiek, die *s bij het verscheiden van het oude jaar st en die op zich zelf al een belofte in houdt voor de toekomst. Er zijn echter in ons dagelijks leven zo on telbaar veel andere factoren, die geluk en voorspoed bepalen. We weten allen hoe bijvoorbeeld ziekte in het gezin een onver wachte en ongunstige wending van ons for tuin kan betekenen. Ook andere tegenslagen treffen nu de één en dan weer de ander; het zijn onheilen die een ieder van ons kun nen treffen, maar waaraan wij maar liever niet te veel denken. Graag denken wij aan die omstandigheden, die het ons mogelijk maken om plezier in ons leven te hebben. Een zeer belangrijke omstandigheid is daar bij ons dagelijks werk. Tijdens het afgelopen jaar heeft de economische toestand in ons land zich verder gunstig ontwikkeld, waar door iedere werkende Nederlander in staat is geweest om goed voor zich en de zijnen te zorgen. Ook ons bedrijf heeft in het afge lopen jaar aan steeds meer mensen uit Rijssen en omgeving werkgelegenheid ver schaft en belooft in de toekomst voor onze gemeenschap een groeiende bron van wel vaart te zijn. We mogen niet vergeten, dat in het afgelopen jaar belangrijke zaken tot stand zijn gekomen, en voor zover deze op dit moment nog niet concreet waarneem baar zijn, dan zal het komende jaar toch zeker deze feiten in het daglicht stellen. Vooreerst denken wij met dankbaarheid te rug aan de ingebruikneming van ons nieuwe badhuis, hetwelk stellig zijn groot nut voor de inwoners van Rijssen reeds heeft bewe- zen. De grote verbeteringen, welke in ons bedrijf in de loop van 1955 werden aange bracht, dragen er toe bij dat wij met gro tere kans van slagen het hoofd kunnen bie den aan de scherpe concurrentie en dat wij zodoende als gemeenschap een grotere kans hebben om de thans verworven welvaart te kunnen behouden en te vergroten. Het besluit van de Directie om binnen afzienbare tijd een nieuwe afdeling van ons bedrijf te stichten in Holten is temeer een bewijs van de grote levenskracht van de onderneming waaraan wij het voorrecht hebben onze ener gie te mogen geven. Als een nog duidelijker en tastbaarder symptoom van de vooruitstre vendheid van Ter Horst Co. N.V., zijn wij er thans getuige van hoe een geheel nieuwe en speciale weverij op de „Geurne" verrijst. Wanneer wij dit bewonderenswaardig initi atief van onze Directie opvatten als een uit daging aan ons allen om in het nieuwe jaar onze beste krachten te geven aan dit be drijf, tot meerdere bloei van onderneming en gemeenschap, dan menen wij een waar dig parool te hebben gevonden om het jaar 1956 mee te beginnen. Wij wensen U allen, in Uw werk en thuis, een voorspoedig 1956

Het Anker | 1955 | | pagina 25