l/tijetijds It ei te din Gj S 22 Hoe vaak hoort men de laatste jaren dit woord niet noemen. Lezingen wor den er over gehouden, tal van arti kelen zijn er over geschreven. De een raadt dit aan, een ander weer dat. Wat moeten we doen met onze vrije tijd, na volbrachte dagtaak Hieraan moest ik onwillekeurig denken toen ik vorige week een bezoek bracht aan de Provinciale Tentoonstelling van Pluimvee en Konijnen, welke de Rijssense Pluimvee en Konijnenfokkers-vereniging „De Een dracht" organiseerde in de zalen van de hotels Struik en Gijsbers. Met welk een genoegen heb ik geluisterd naar de gesprekken van de talrijke fokkers over de ingezonden dieren. Gesprekken die voor mij als leek iets nieuws waren, want hier leerde ik de verschillende raseigen schappen kennen van kippen en konijnen, van welker bestaan ik zelf geen vermoeden had. Vrijetijdsbesteding Wat een plezier moet een arbeider hebben, als hij na volbrachte arbeid in de fabriek des avonds enige uren kan vertoeven bij zijn kippen- of konijnen hok en daar zijn dieren ziet opgroeien en ontwikkelen. Ze volgen het hele groeipro ces van ei tot kuiken, van kuiken tot jonge hen en van jonge hen tot volslagen dier, waarmee zij in het najaar, als het tentoon stellingsseizoen is aangebroken, successen hopen te behalen. Met welk een zorg behandelt hij zijn die ren; hij zorgt steeds dat de hokken gw0- schoon zijn, dat de dieren op tijd hun juis^ voer krijgen, dat er geen vuil water in de drinkbakken is en tal van kleine karwei tjes meer. En welk een voldoening moet het dan voor hem zijn, als op de tentoonstelling zijn die ren, die hij met zoveel zorg heeft opgefokt, met een eerste prijs bekroond worden. En hoe trots toont hij later zijn gewonnen prijzen aan zijn vrienden en kennissen. Tevens geeft deze vrijetijdsbesteding nog het voordeel dat er nog eens een extra eitje op tafel komt of een niet te versmaden bout. je van een konijn, dat voor de tentoonstel ling' ongeschikt is. Al moet er wel rekening mee gehouden wor den, naar ik uit de beluisterde gesprekken opmaakte, dat tentoonstellingskippen nu niet altijd de beste legsters zijn. Verder, en dat is wel een zeer voornaam ding, kweekt men door deze vrijetijdsbeste ding bij zijn kinderen, indien men ze eens laat helpen bij het verzorgen van de dieren, de liefde aan voor het dier. T De meeste mensen kunnen de waarde van een minuut alleen begrijpen, als ze een trein moeten halen.

Het Anker | 1955 | | pagina 24