Sociale vootyenïnjen SicliiiLd.<2<2voelent> kelt It en 12 Juli In deze maand werden 18 zieke moeders door een gezinsverzorgster geheel of gedeeltelijk vervangen. Hiervoor werd door de arbeiders in totaal 'n bedrag van 54,98 terugbetaald. Er werden 15 zieken bezocht thuis in Rijs- sen en in de ziekenhuizen. 27 gepensioneerden werden ter gelegenheid van hun verjaardag bezocht. Augustus In 20 gezinnen werd hulp verstrekt. 49,53 werd voor gezinsverzorging terug betaald. 10 zieken werden bezocht. 26 gepensioneerden kregen verjaarsbezoek. September In 18 gezinnen werd hulp verstrekt. 41,98 werd voor gezinsverzorging terug betaald. 9 zieken werden bezocht 32 gepensioneerden kregen verjaarsbezoek. Oktober In 18 gezinnen werd hulp verstrekt. 52,60 werd voor gezinsverzorging terug betaald. 13 zieke personeelsleden werden bezocht. 25 gepensioneerden kregen verjaarsbezoek. wanneer men doodonschuldig is, is een wonderlijke zaak, die twee geheel tegenovergestelde stemmingen weergeeft en de mens, die dit ondergaat, voelt zich wat heen en weer geslingerd als de „Har derwijk" op de Zuiderzee bij een stijve bries. U weet wel van die korte rollers, ze komen vlug achter elkaar terug en je voelt je min of meer „katterig" naar gelang je zeebenen hebt. Nu, met die zeebenen op een boot gaat het prima, maar voor de fabriek hapert er nog wel eens wat aan. U vraagt zich echter af, waar dit stukje eigenlijk over gaat of over zal gaan, want U snapt er niets van en dat is begrijpelijk, want schuld bekennen is iets wat men soms wel eens te lang uit stelt. Maar om U uit de droom te helpen, 't gaat over Uw maatschappelijk werkster. Die maakt er tegenwoordig maar een potje van. Vroeger zag je haar altijd in de fabriek, was het niet op alle afdelingen, dan toch zeker in de Spinnerijen of Naaierij bij de meisjes, maar 1 x per week was het toch wel vast. Tegenwoordig is het alsof er geen maai^ schappelijk werkster meer bestaat. Ach, hoor je dan wel eens te hooi en te gras dat is mooi in 't begin, dan zie je ze wel, maar daar gaat de aardigheid wel af. 't Is misschien een heel menselijke reactie om direct met dit argument klaar te staan, maar heus, met de duimen draaien is er niet bij. En als U 't mij vraagt Ik vind het hele maal niet prettig om door vele andere din gen in beslag genomen te worden, zo, dat m'n bezoeken aan de fabriek er dikwijls bij inschieten. Maar, dat wat het meest nood zakelijk is, moet eerst gebeuren. Ik mis ook de oude vertrouwde gezichten en m'n om metjes in de fabriek, maar daarom loop ik ook werkelijk met die rare schuldgevoelens rond, die niet mijn schuld zijn en ook niet van een ander, maar domweg z'n oorzaak vinden in het werk, dat steeds méér schijnt te worden naarmate men hier langer is. 't Is te hopen dat het mij nog niet is aan te zien, zo ja, dan is het een reden te meer om te proberen zo spoedig mogelijk de oude traditie weer in ere te herstellen. Als U wilt aannemen, dat 't aan mij niet zal lig gen, voel ik mij na dit stukje gelukkig al minder bezwaard en dat geeft de burger weer moed.

Het Anker | 1955 | | pagina 14