U/aat komt dat wootd vandaan 10 het kan U bovendien één of andere ziekte opleveren. Maar wat doet U dan Er kokend water over gieten Dit lijkt natuurlijk een goed idee, want de borstel is dan lekker schoon, maar komt onherroepelijk in de rui, want de haren zijn met een harsachtige substantie in de borstel bevestigd. Door de warmte laat deze los en Leiden is in last. Klachten bij de drogist, die van de Prins geen kwaad weet. Wat moet U wel doen Heel gewoon in een glas koud water zetten, waaraan U wat keukenzout heeft toege voegd. Heeft U waterstofperoxyde of for maline in huis, dan is dit nog beter. Wat het beste is Koop een tandenborstel, die automatisch verpakt is en U bent van alle narigheid af. Mochten er huisvrouwen zijn, die met de handen in het haar zitten over huishoude lijke problemen hoe dit, of dat moet, stelt U zich dan even in verbinding met mej. N. Vink en we zullen proberen U van Uw zorgen te bevrijden. Beloven doen we niets. Heel vaak komen we in onze taal namen tegen, die wel algemeen bekend zijn, maar waarvan we de oorspronkelijke betekenis niet weten. We gebruiken die namen ir^ uitdrukkingen, we sieren er onze verenigingen mee of maken er een fabrieksmerk van. Zo te hooi en te gras zullen we enkele van die woorden in deze rubriek wat nader verklaren. HERACLES. Onder de lezers van „Het Anker" zullen er niet veel zijn die nog nooit van Heracles hebben gehoord. Sportverenigingen sieren zich graag met deze naam en ook in ons bedrijf kennen wij deze naam in „Heracles- naad". De reden daarvan zal wel duidelijk zijn na het volgende Heracles (ook wel Hercules genoemd) is een figuur uit de Griekse goden- en heldensa gen, dus uit de Griekse mythologie. Hij nam er een belangrijke plaats in door de grote kracht, die hij bezat. Het verhaal wil dan, dat hij geboren werd als een kind van Zeus, de oppergod der Grieken, en Alkmene, een aardse koningin. Dat de Griekse goden veel menselijke eigen schappen bezaten, doet ons wel een beetje vreemd aan; de oude Grieken slikten dat echter. Ze vertellen ons, dat de godin van het huwelijk, Hera, de eigenlijke echtgenote van Zeus was. Zij, Hera, kon het niet uit staan, dat Zeus nu een zoon had. Erger nog was dat zij de jonge Heracles dodelijk haatte. Zij zon op middelen om haar man van deze zoon te beroven. Toen Heracles nog als baby in de wieg lag, stuurde ze twee slangen op hem af om hem te doden. De kleine Hera cles smoorde de ondieren met zijn handjes, zodat de opzet van Hera niet gelukte. Dit was een bewijs hoe sterk het kind toen al was. In een vreemde godenwereld kunnen we alles verwachten en we kijken dan ook hele maal niet gek op, als we horen dat de op voeding van de jongeman Heracles wordt ongedragen aan een Centaur. Deze paard mens, Chiron genaamd, leerde hem alles wat hem op zijn verdere levenspad van nut kon zijn. Niet alleen in sport en spel, ook in de wapenhandel raakte Heracles be dreven. Als straf voor een misdaad, die hij later bedreef, moest Heracles een jaar lang de vorst Eurystheus dienen. Nadat hij twaalf zeer bijzondere werken zou hebben verricht zou hij weer vrij zijn. Deze bijzondere wer ken mocht hij echter niet zelf bedenken, zij werden hem door de vorst Eurystheus mee gedeeld. De laaghartige vorst droeg Heracles de moeilijkste en veelal zeer gevaarlijke kar weien op. Eén van deze opdrachten mag hier niet onvermeld blijven, niet omdat die zo gevaarlijk was, maar omdat daarbij de vindingrijkheid en de kracht van Heracles^» werden gedemonstreerd. Hercules dan moest de reusachtige stal van koning Augias schoonmaken. Koning Augi- as was niet één van de heldersten, in geen jaren hadden de dieren een schone stal ge had. De stal zag er dan ook beestachtig uit. Voor één man was het een onbegonnen werk. Heracles, dat weten we al, was bui tengewoon sterk. Hij bedacht zich niet lang, maar nam de rivier Alpheus en liet deze door de stal lopen. Een peuleschilletje voor

Het Anker | 1955 | | pagina 12