IN MEMORIAM Zeer onverwachts overleed op 7 Augus tus j.l. onze medearbeider .H Dannen- berg. Slechts enkele dagen van te voren bleef hij wegens ongesteldheid thuis en niemand kon verwachten dat deze ziek te een zo ernstige wending zou nemen. Er heerste dan ook een grote verslagen heid in de iafdeling Batchingkamer vooral daar velen nog niet wisten, dat hij wegens ziekte thuis was. Hij kwam op 21 Juli 1919 in dienst bij Ter Horst Co. N V. en werkte in de af deling Batchingkamer als batcher. Van nature erg zwijgzaam deed hij zijn werk met grote toewijding en wij kun nen dan ook gerust zeggen, dat Ter Horst Co. N.V. in hem een zeer goede en bekwame arbeider verliest. Het grootste verlies treft echter zijn vrouw en dochter die thans zijn steun en hulp missen. Het moge hun tot troost zijn, dat wij zijn gedachtenis in dankbare herinne ring zullen bewaren. Na een langdurige ongesteldheid over leed op 8 Augustus onze arbeider en col lega Gr. Poortman. Ruim een jaar geleden bleef hij wegens ziekte thuis en hoewel hij langzaam wel weer de goede kant opging werd hem van medische zijde toch afgeraden zijn werk te hervatten. Zijn ijverige natuur was aanleiding, dat hij in 't begin hierin moeilijk kon berus ten. Wij hadden dan ook alle hoop hem nog weer in het bedrijf terug te mogen zien, doch tevergeefs. Zijn kwaal, die plotseling verergerde, maakte, dat hij door de dood van ons werd weggenomen. Vanaf 1906 was hij in dienst van Ter Horst Co. N.V. en hij heeft als smeer der in de Krasserij en later in de We verij zeer verdienstelijk werkk gedaan. Gedurende 37 iaren verzorgde hij de ma chines in de Krasserij, waarna hij in '43 werd overgeplaatst naar de Weverij in dezelfde functie. Zijn werk deed hij met grote liefde en de velen die hierdoor met hem in aanra king kwamen zullen dan ook een dank bare herinnering aan hem bewaren. Zijn vrouw en kinderen, voor wie dit verlies het grootste is, mogen er van ver zekerd zijn, dat ook wij hem in onze herinnering zullen blijven gedenken. Op 14 September overleed na een vrij ernstige ziekte mej. M. H. A Pauwe. Hoewel zij al enige weken wegens ziekte thuis was en inmiddels ook in het zieken huis werd opgenomen voor een operatie, kwam toch het bericht van haar ver scheiden nog onverwacht. Met ontroering werd dit bericht door het personeel van de Naaierij ontvan gen Zij was één van de oudste naai sters, die bij de jongere generatie een goede naam had. Gedurende 36 jaar heeft zij haar beste krachten aan het bedrijf gegeven en hier tot volle tevredenheid van haar chefs gewerkt. Haar heengaan betekent voor ons een groot verlies. Veel groter is echter dit verlies voor degene die ze achterliet. Onze gedachten gaan dan ook uit naar haar twee zusters, met wie ze zo lange jaren samengeleefd heeft en voor wie zij in alle opzichten een grote steun was. Wij zullen aan haar een prettige her- inering bewaren.

Het Anker | 1955 | | pagina 9