A/a qedane tuót tó het aoed aïbelden JQaadjevinjen 6 De vacantie ligt al weer even achter ons, maar de verhalen over alle belevenis sen uit die tijd duiken nog steeds weer op. Wel een bewijs dat je van een week veel langer plezier hebt dan zeven dagen. Allereerst al de voorbereidingen, dan de vacantie zelf, daarna het uitwisselen der verhalen en de gemaakte foto's, heus, daar kunnen we wel even op teren. Vol moed en nieuwe plannen zijn we dan ook weer aan ons werk begonnen en wij op de Huishoudschool dus aan onze lessen. Wat er met deze lessen bereikt wordt en kan worden, weten al onze leerlingen. Voor de meisjes, die daartoe nog niet beho ren, is er nog steeds gelegenheid zich voor de verschillende cursusen op te geven. De komende lange avonden lenen zich wel bijzonder voor het maken van allerlei en zo zullen velen onder jullie dan ook wel weer een of ander hand- of knutselwerkje begin nen. Op dat gebied zijn vele mogelijkheden. Hoofdzaak is echter nog steeds het maken van eigen kleding en van die der huisgeno ten. Natuurlijk is alles kant en klaar te koop, maar je betaalt dan zeker het dubbele. Bo vendien behoeft het zelfgemaakte niet min der aardig of minder modem te zijn. Bijgaand kinderjasje met opknoopbare capu chon is gedacht van „teddy Wanneer we tussen stof en voering b.v. een dunne flanelvoering leggen, is het geschikt voor de koudste wintermaanden. Gedragen op een lange broek of plooirokje (ook beide zelf te maken), is het een geheel dat gezien mag worden. We staan aan 't begin van de herfst en soms krijgen we na deze uitzonderlijk mooie zomer opeens de schrik wanneer we aan de winter denken met alle narigheid van dien. Wanneer het zo echt van dat natteneuzen- weer gaat worden komen ook de klachten over winterhanden en -voeten enz. We kunnen U niet voor alles raad aan de hand doen maar enkele wenken kunnen wij U wel geven. Kloven in de vingertoppen Vele mensen lijden in wintertijd aan diepe kloven in hun vingertoppen. Die zijn zeer moeilijk dicht te krijgen, maar er is tóch wel een middel om er af te komen. Hier volgt het recept. Glycerinezalf 20 gram Wijnsteenzuur 2 gram (dit vermengen) De oorzaak van dat moeilijke dichtgaan van de diepe kloven is, dat de huid langs de randen zo hard is geworden, waardoor deze niet samen kunnen trekken en genezen. U moet dus de harde huid met een fijn schaar tje voorzichtig verwijderen. Daarna vult U de kloven met de zalf en doet 's nachts garen handschoenen of vingertjes aan. g In korte tijd zal de kloof geheeld zijn. Winterhanden of voeten: U wrijft de aangetaste plek in met gelijke delen gemengde levertraan en petroleum en gaat dan slapen met wapten of sokken aan. Dit doet U drie nachten achtereen en Uw narigheid is laten we voorzichtig zijn hoogstwaarschijnlijk voorbij. Het is echter een recept dat velen heeft ge holpen.

Het Anker | 1955 | | pagina 6