a qoedt aló mauw 2 Of ook wel, zoals we dat in advertenties dikwijls vinden, „z.g.a.n.", met of zonder „g.b.v." (gunstige betalingsvoorwaarden). Meestal zijn ze dan toch nog wel een jaar of vijf oud, maar uiterlijk zijn ze helemaal opgepoetst. Nu, zo gaat het nu ons goede, oude Anker ook. De laatste tijd liep hij niet meer zo goed als we dat vroeger gewend waren. Het ging een beetje met horten en stoten. Of dat nu precies gekomen is van het onregelmatige mengsel kunnen we niet goed beoordelen, want per slot van re kening zijn wij ook maar amateurs. Ook het uiterlijk begon langzamerhand tekenen van verval te vertonen; de veren onder de zittin gen functionneerden niet allemaal op dezelf de wijze, zodat je soms de indruk kreeg van een oude stoom-carousselook de lak begon grauw en vaal te worden, maar dat is geen wonder, want toen we hem vlak na de oor log aanschaften, waren de verfstoffen nog niet zo goed als thans. Het was dus alleszins gerechtvaardigd om ons Anker eens een keer duchtig te laten onderzoeken en vernieuwingen aan te laten brengen waar dit nodig mocht zijn. Nu, dat is gebeurd, van top tot teen is hij nageke ken; helemaal uit elkaar genomen, klep pen bijgesteld, zuigers opnieuw uitgeboord, hier en daar een onderdeeltje vervangen door een nieuw en toen weer nauwkeurig gemonteerd. Als je wist wat er allemaal komt kijken, als je zo'n ding uit elkaar haalt, dan begrijp je niet dat hij ooit weer op de weg komt. Ze zeggen dan „dat ie in de re visie is geweest.,, Toen de mechanische delen weer op de goede plaats zaten en op proef gesteld wa ren, wilden we ook het aanzien van ons goede Anker nog wat verfraaien. Geheel overeenkomstig' de nieuwste Amerikaansche wagens besloten wij hem ook in twee kleuren te laten spuiten. Het bijzon dere van dit patent is echter, dat ze soms blauw met zwart, dan weer groen met zwart en nog vele andere combinaties kan vertonen. Maar dat is iets nieuws en hoe dat gaat, zult U wel zien. Van binnen hebben we de bekleding ook wat fleuriger laten maken een enkel ver sierinkje doet het wel goed. De smaak van mensen wijzigt zich voortdurend, en daflj moet je je bij aanpassen, anders raak je ach terop. En we willen toch óók wel een beetje netjes voor de dag komen temidden van het steeds toenemende moderne verkeer. Op advies van onze „dealer" hebben we ten slotte nog één van de nieuwste snufjes laten aanbrengen, namelijk binnenbandloze. We verwachten hiervan, dat we regelmatiger kunnen rijden zonder oponthoud vanwege lekke banden. Laten we hopen, dat hetgeen de reclame zegt in de practijk wordt bewezen. Als laatste bijzonderheid zij nog vermeld, dat je in het vervolg niet meer de portieren behoeft te openen met je zakmes. Je zult nu, zoals gebruikelijk, gewoon met een hand greep de toegang kunnen verschaffen tot het interieur. Wij wensen iedereen een prettige reis met ons „z.g.a.n." Anker

Het Anker | 1955 | | pagina 2