/Bibliotheek Patkaebouw 15 Reeds spoedig na de opening van het Parkgebouw op 20 December 1919 wer den door het toenmalige bestuur, onder leiding van de voorzitter de heer M. G. van Heel, plannen beraamd om de leeszaal te voorzien van een bibliotheek. Reeds op 15 Maart 1920 werd in een toen ge houden vergadering van de Commissie van het Parkgebouw besloten een aanbod van de afdeling Rijssen van Volksonderwijs, haar bibliotheek met kast af te staan tegen een geringe vergoeding, in dank te aanvaarden. Op Juni 1920 installeerde de heer Van Heel Rm Commissie welk speciaal de zaken, de eszaal en bibliotheek betreffende, zou be hartigen. Daarbij werd als bedoeling van het instellen dezer commissie aangegeven „het onderhouden en eventueel uitbreiden van de bibliotheek en het regelen van de uitgifte der boeken op zodanige wijze, dat daarvan het meeste nut wordt getrokken door ieder die er gebruik van wenst te maken". De com missie bestond destijds uit de heren A. J. Boerman, A. ten Hove, J. H. Mekenkamp, H. Meijerink, F. J. v. d. Noort, H. Rolleman en A. W. Smit. Er werd eenmaal per week gele genheid gegeven een of meer boeken te lenen ^fegen een uiterst geringe vergoeding. In de ^Kop der jaren zijn op deze wijze duizenden boeken gelezen door mensen, die belang stelling' hadden voor lectuur en die daarmee vele uren van verstrooiing hebben doorge bracht. Geleidelijke uitbreiding bracht het aantal boeken tot boven de 2000 met dankbaarheid kan geconstateerd worden, dat verzoeken om aanschaffing van nieuwe boeken bij de Di rectie steeds een willig oor hebben gevonden. Een terugslag ondervond de boekenvoorraad tijdens de bezetting toen ons meermalen via de politie lijsten van boeken van „onwel gevallige schrijvers werd(en) voorgelegd met bevel tot inlevering. Deze boeken zijn nooit teruggekomen. Aan het werk van de commissie is nu een einde gekomen; de Plattelands-bibliotheek, gevestigd te Zwolle, neemt het over en zet het voort. Deze kan, gesteund door subsidies van Rijk, Provincie en Gemeente de vleugels breder uitslaan, zorgen voor een aparte jeugdbiblio theek, voor studieboeken enz., terwijl een staf van bevoegde krachten ter beschikking staat om bij de keuze van de gewenste lec tuur van voorlichting te dienen. Het leesgeld zal evenals dit bij onze bibliotheek het geval was, zeer laag zijn. De Voorziter van T.O.V.A., de heer A. H. ter Horst, heeft de leden van de bibliotheek-com missie, t.w. de heren J. Bakker, J. H. Borg huis, J. Nijkamp, J. Rozendom, E. Stegeman, A. Vos en E. H. Boddé bij elkaar geroepen en hun het besluit der Directie overgebracht onder de gegeven omstandigheden de biblio theek op te heffen. Hij bracht allen harteiijk dank voor het werk, in hun vrije tijd door hen verricht. Hij deelde verder mede, dat de boeken ten geschenke zouden worden gege ven aan de Plattelandsbibliotheek.

Het Anker | 1955 | | pagina 15