MET PENSIOEN. 1 Juni 1955 1 Juni 1955 1 Juni 1955 1 Juni 1955 1 Juni 1955 1 Juni 1955 1 Juni 1955 1 Juni 1955 1 Juli 1955 1 Juli 1955 1 Juli 1955 1 Juli 1955 1 Juli 1955 1 Juli 1955 1 Juli 1955 1 Juli 1955 1 Juli 1955 1 Juli 1955 1 Juli 1955 1 Juli 1955 1 Juli 1955 M. ter Harmsel, Weverij J. W. Immink, Sterkerij W. Kreijkes, Batchingkamer F. J. v. d. Maat, Plaatswerkers G. Poortman, Weverij W. H. Pas, Krasserij J. Slagman, Weverij O. Voortman, Weverij G. J. Averesch, Weverij J. W. Baan, Spinnerij J. Beldman, Kalanderij G. W. Borghuis, Plaatswerkers H. ten Hove, Weverij Js. ter Haar, Weverij G. J. Kappert, Sterkerij H. KI. Legtenberg, Krasserij H. Kreijenzang, Pakkerij G. J. v. d. Maat, Weverij G. J. Pas, Weverij D. J. Rouwendal, Spinnerij H. Sprakel, Spinnerij Op het kantoor werden ze door de Directie ontvangen, die hen hartelijk gelukwenste met deze hoge onderscheiding. De heer J. J. ter Horst bracht in zijn toe spraak dank aan allen voor het werk dat ze tot nu toe voor ter Horst Co. N.V. gedaan hebben. Hij prees hen voor hun trouwe dienst en de grote plichtsbetrachting, waarmee ze ieder op zijn eigen plaats het bedrijf gediend hebben. Ook wij feliciteren allen nog hartelijk met hun onderscheiding en hopen t.z.t. met hun gouden jubileum hierop nog eens uitvoeriger terug te komen. 30 Juni verlieten 4 arbeiders het bedrijf met pensioen, t.w. H. Klein Ligtenberg; T. Teela; W. ter Harmsel; Joh. Mulder. De heren Klein Ligtenberg en Teela ontvin gen 's morgens uit handen van de burgemeester de bronzen ere-medaille in de Orde van Oranje- Nassau. Beide personen hadden resp. ruim 49 en 48 dienstjaren achter de rug. Op het kantoor werden de scheidenden door de Directie ontvangen om van hen als werknemers afscheid te nemen. De heer J. J. ter Horst zei, dat evenals de bazen en collega's ook de Directie hen node ziet gaan, doch dat allen ook blij zijn, dat ze deze dag hebben beleefd en het bijltje er bij kunnen neerleggen om van een welverdiende rust te mo gen genieten. ,,Ge hebt allen zonder onderscheid Uw beste krachten aan het bedrijf gegeven en wij zijn U dankbaar voor alles wat ge gedurende zo lange jaren voor het bedrijf hebt gepresteerd", aldus spreker. Met hun pensioenbrief bood spreker hen ook een wandbord aan als een blijvende herinnering aan hun diensttijd bij ter Horst Co. N.V. Vanzelfsprekend liet men de belevenissen van vroeger nog eens de revue passeren, hetgeen een gezellig praatje werd. Hierna namen de nu gepensionneerden af scheid met wederzijds de beste wensen voor de toekomst. H. Klein Ligtenberg. Klein Ligtenberg trad op 11 September 1905 in dienst van ter Horst Co. N.V. Hij kwam en bleef in de afdeling Krasserij. Na enige jaren bij de roving en finisher gewerkt te hebben werd hij aangesteld als smeerder. Hij is zijn oliekan trouw gebleven tot de dag van zijn pensionne ring. Zonder overdrijving kunnen wij zeggen, dat hij dit werk met bijzondere toewijding heeft ver richt. Hij deed zijn werk alsof het voor hem zelf was, waardoor hij dan ook de achting ver wierf van zijn chefs alsook van zijn mede arbeiders. Zeer jammer was het dat hij enige maanden voor zijn afscheid nog een ernstig ongeval kreeg. Hij, die altijd even voorzichtig was, ge raakte door bijzondere omstandigheden met zijn arm bekneld in een machine, waardoor deze arm brak en ernstig gekneusd werd. Gelukkig ge neest zijn arm goed en wij wensen hem dan ook een spoedig algeheel herstel toe. Joh. Mulder

Het Anker | 1955 | | pagina 5