4S .KBS9 Mededelingen van de Huishoudschool. GEBREIDE BAL. Geslaagd voor een eenjarige kookcursus: Jo Waanders Tonia ter Harmsel Janna Harbers D. Mensink Manna Roosink Dini Baan Mini Gerritsen Mientje Ditzel Gees Bakker Wilhelmina Assink Hendrika ten Hove Mini ter Keurst Dika Averesch Dika Breukink Olfina Pol Dini Mulder Dini Dommerholt Jenneke Spenkelink Dini Rouwendal Trui Kwintenberg Maartje Rooiman Mien Rozendom Hanna Leverink Susanna Lohuis Geertje Rolleman Maria Lohuis Manna Ligtenberg Everdina ten Hove Mini Timmermans Jenneke Koedijk Janna Roosink Fenneke Bouwhuis Jo Kienhuis Hennie van Lith Gusta Enoch Dika Voortman Geslaagd voor gezinsdiploma Kinderverzorging Ziekenverzorging Manna Averesch Gerdien Dannenberg Janna Poortman Maria Eshuis Janna Eshuis Gees Bakker Mien Markvoort Marie Mensink Hanna Mensink Leida Smeijers Marietje Slagman Gerda Keizer Suus Janssen Hendrika Schulenburg Manna Ligtenberg Dien Pongers Geslaagd voor het diploma naaien: Tonny Pas Janny Nijkamp Marietje Slagman Janna Eshuis Leida Smeijers Jenheken ter Steege Hendrika Borghuis Janna Harbers Hd. Lohuis Manna Roosink Dina Baan Leida Stegeman Dika Breukink Janny Harbers Hanny Brunnenkreef Janna Vossebeld Janny Seppenwoolde Geslaagd voor het diploma knippen: Mien Ditsel Riek Velnaar Hanna Mensink Janny Ligtenberg Marie Mensink Reintje Vossebeld Dientje ten Hove Marie Hegeman J. E. y. d. GAAST. Wie voelt voor een nieuwe cursus koken of naaien, moet zich met spoed opgeven bij de bazen of aan de Huishoudschool. De cursussen beginnen allemaal 1 September. De clubjes zijn nooit groter dan 16, dus als je laat bent met opgeven, is een ploeg-cursus of avond-cursus wel eens vol. Verder beginnen we een avond voor de ge zelligheid. Waarschijnlijk Dinsdag en (of) Don derdagavond, ook te beginnen in September, t Is voor meisjes, we schenken thee of koffie en doen spelletjes. Verder mag je een hand werkje meenemen. Het duurt van 8 tot 10 uur. Ook hiervoor kim je je dus opgeven. ARBEIDSBESPARING. Nog weer even een plaatje om onze spieren goed te gebruiken, wat minder vermoeiend is. Bedenk zelf eens meer! FOUT GOED In net vorige „Anker" waren wat drukfout- jes verzeild. U zult zelf wel gedacht hebben dat het een voetenbankje moest zijn en geen voetenbakje. Ook moest de tweede aanrecht ruimte heb ben, om de voet onder te schuiven. GEMENGD TAFELZUUR. Een mengsel van stevige groenten zoals wor teltjes, bloemkool, boontjes, komkommer, sja lotten, zout, azijn. De groenten schoonmaken en in nette, kleine stukjes snijden. Ruim water aan de kook bren gen met 4 afgestreken eetlepels zout per liter. De groenten erin doen en 2 minuten flink laten koken. De groenten uit het water nemen en vlug laten afkoelen. De groenten in schoongemaakte potjes overdoen en overgieten met zoveel azijn, dat zij onderstaan. De potjes sluiten met een deksel of een paar lagen papier. J. E. v. d. GAAST. Sli| fjËj li Wanneer men deze foto ziet, wordt ieder meisje zó enthousiast, dat ze zich werkelijk op gaat geven. Veel meisjes weten al zeker, dat ze deze win ter de kookcursus gaan volgen maar wij heb ben namen nodig. Wacht dus niet langer, maar geef je op bij de baas voor elke cursus waar je aan gaat deel nemen. Als je zo het leven nagaat van alle leerlingen van de Huishoudschool, is er gelegenheid om van alles en nog wat te leren. Begin maar in de keuken. Daar zijn we ge tuige van goed koken, huishouden en voedings leer. En verder nog de voorname wasbehan- delmg. 10

Het Anker | 1955 | | pagina 10