Ons nieuwe Badhuis VACANTIE. Uitslag Puzzle. Maar wij gaan dit jaar op heel oude Twentse manier onze eieren kunstig verven en maken er thuis een wedstrijd van wie het mooiste ei heeft. Aan ons zal het dus niet liggen dit oude Twent se gebruik weer in ere te herstellen. U gaat als volgt te werk: Bij de drogist koopt U „stokjes verf". Om uc kosten behoeft U het niet te laten, want de prijs is ongeveer 50 cent een half ons en U kunt zeker met minder toe. U legt op tafel een lapje stof neer, groot genoeg om er een ei in te pakken. Vervolgens een bruine schil van een ui, dan wat kleine blaadjes (bij voorkeur sterretjes of zo) en dan het ei er boven op. Dat is dus de ene kant. Dan weer op het ei wat bloemblaadjes, de uienschil en tot slot pakken we dit alles netjes in het lapje met een touwtje er om. We herken nen ons eigen ei dan aan het lapje stof. Kookt U b.v. 10 eieren, dan doet U drie a vier eetlepels „stokjes verf" of zoals de eigenlijke naam is „Provincie hout" in het water; het is gelijk of U de eieren met koud of warm water opzet. U geeft de eieren de gewone kooktijd al naar gelang U het ei zacht of hard wilt hebben. Ver volgens haalt U de eieren uit het water en ont doet ze van alle jasjes. U zult dan zien, dat Uw eieren bruin zijn geworden in hoofdkleur met soms bijtinten van groen, paars, geel en oranje. Tot slot poetst U de eieren (zachtjes) op met een doekje met sla-olie. Wanneer U het goed hebt gedaan en het lukt bijna altijd zult U werkelijk verrast zijn over het resultaat. Prettige Paasdagen. N. V. Meisjes en jongens die het plan hebben om dit jaar te gaan kamperen maken wij er op attent, dat aanvragen en verlengen van kampeerkaarten moet plaats vinden voor 1 Mei a.s. Aanvraagformulieren en nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door het V.V.V., En terstraat 10. De juiste oplossing van de puzzle in „Het An ker" van Januari-Februari is als volgt: 984 270 714 6 X 40 240 164 310 474 In 't geheel kwamen er 49 goede oplossingen binnen, een resultaat dat er zijn mag. Door loting kwamen de volgende personen als gelukkige prijswinnaars hun prijsje halen op de Sociale Afdeling: le prijs: J. Ehrenhard, Loonnr. 5102. 2e prijs: J. Nijhuis, Soc. Afd. 3e prijs: A. J. Seppenwoolde, Loonnr. 14201. Thans is het zover, dat het nieuwe badhuis klaar is en over enkele dagen voor ons perso neel opengesteld zal worden. Het is een ruim gebouw, bestaande uit 42 badhokjes. Hiervan zijn er 38 ingericht voor stortbaden en 4 voor kuipbaden. De outillage voldoet aan de moderne eisen, zodat het gebouw ongetwijfeld aan de verwach tingen der baders zal beantwoorden. Met het bouwplan is er aan gedacht om de capaciteit van het badhuis zo groot te maken, dat behalve ons personeel ook de gemeentenaren hiervan gebruik kunnen maken. In verband hiermede en gezien de vele aan vragen om een badkaart door ons eigen perso neel, hebben wij bij wijze van proef een voor lopige badtijdregeling vastgesteld, om na te gaan hoe of de bezetting is. Deze regeling is als volgt: Vrijdag: van 12.003.30 uur 's middags: mannen; van 3.308.00 uur 's avonds: vrouwen; van 8.009.00 uur 's avonds: mannen. Zaterdag van 6.009.30 uur 's morgens: mannen; van 9.30—12.00 uur 's| morgens: vrouwen; van 12.003.00 uur 's middags: mannen; van 3.005.00 uur 's middags: vrouwen. De bedoeling is dus dat het badhuis de eerste 4 weken alleen voor ons personeel met de des betreffende huisgenoten is geopend om na te gaan hoe een en ander loopt. Hierna zal voor mensen buiten het bedrijf ook gelegenheid gegeven worden van het bad huis gebruik te maken. De mogelijkheid bestaat dus dat de thans vastgestelde baduren gewijzigd worden. De nieuwe badkaarten worden in het badhuis door de badmeester uitgereikt.

Het Anker | 1955 | | pagina 9